To wysypisko śmieci niedługo przerośnie największy zabytek w kraju. Z jego powodu umierają setki ludzi

To wysypisko śmieci niedługo przerośnie największy zabytek w kraju. Z jego powodu umierają setki ludzi

Często nazywa się ją „Mount Everestem Śmieci” – i nie sposób wystrzec się takiego porównania. Wysypisko śmieci Ghazipur w Nowym Delhi zdecydowanie góruje nad okolicą. Jest na tyle wysokie, że powinno się na jego hałdach zamontować lampy ostrzegawcze dla pilotów samolotów! I choć wysypisko już dawno powinno przestać działać, każdego dnia wywozi się na nie kolejne góry śmieci.

Wysypisko śmieci Ghazipur powstało w 1984 roku, a zakładaną przez twórców pojemność przekroczyło już w 2002 roku. Obecnie zajmuje powierzchnię 40 boisk piłkarskich i jest wysokie na 65 metrów! Każdego roku przybywa 10 kolejnych metrów śmieci. W tym tempie w 2020 roku będzie wyższe od słynnego mauzoleum Taj Mahal, które mierzy 73 metry.

 

ZOBACZ TEŻ:Tragiczny wypadek: dziadek zastrzelił z wiatrówki swojego wnuczka!

 

Władze nie potrafią znaleźć innego miejsca na składowanie odpadów, dlatego każdego dnia wywożone na Ghazipur jest nawet 2 tysiące ton odpadków! W 2018 roku osuwisko części wysypiskowej hałdy zabiło dwoje mieszkańców okolicy. A sytuacja robi się coraz bardziej niestabilna i niebezpieczna.

 

O tym jakie katusze przeżywają okoliczni mieszkańcy przeczytasz na kolejnej stronie

Komentarze