TO ZABIJA NASZE LIBIDO! Twój brak ochoty może wynikać z…

Libido to według słownika języka polskiego, nic innego jak popęd seksualny – ogół popędu seksualnego lub pożądania aktywności seksualnych danej osoby. Libido może być interpretowane także jako pożądanie seksualne, pociąg seksualny.

 

 

TO ZABIJA NASZE LIBIDO! Twój brak ochoty może wynikać z…

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego wielu ludzi boryka się z tzw. brakiem libido? Postanowiliśmy nieco bliżej przyjrzeć się tej problematyce. Zdaniem specjalistów brak ochoty na seks może wynikać z następujących czynników:

 

 

Zmęczenie, stres

Brak ochoty na seks często powiązany jest ze stresem i zmęczeniem, które daje o sobie znać pod koniec dnia. Obowiązki, praca, dzieci, dom…

Wszystko to sprawia, że czujemy się bezradni i zmęczeni, całkowicie pozbawieni ochoty na miłosne igraszki.

Znajdź coś, co pozwoli ci się oderwać od obowiązków. Być może brzmi to banalnie, ale nawet pół godziny poświęcone samej sobie pomaga odzyskać siły. A może spróbuj kochać się rankiem, kiedy jesteście wypoczęci? – sugeruje specjalistka, seksuolog Katarzyna Klimko-Damska.

Rutyna

Rutyna potrafi zabić nawet najlepiej dobrane pary. Jeśli i wy borykacie się z podobnym problemem, postarajcie szczerze porozmawiać o nim z drugą połówką. Postawcie na spontaniczność, opowiedzcie o swoich pragnieniach. Jeśli to nie pomoże, konieczna będzie wizyta u specjalisty.

 

 

Nadmierne spożywanie alkoholu

Alkohol to wróg waszego libido! Negatywnie wpływa on na gospodarkę hormonalną, może prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń wątroby czy nerwów.

 

 

 

Brak bliskości między partnerami

Niskie libido może być wynikiem braku bliskości. Nie trzeba być geniuszem, aby zauważyć, że dobry seks wymaga intymności, czułości. Ograniczony czas spędzany razem może doprowadzić do rozluźnienia się relacji między kochankami.

 

 

 

Zdjęcie: Youtube

Sprawdź także: Zignorowali ostrzeżenia o koronawirusie i zrobili imprezę na plaży! Straszne konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania!Komentarze