TO zmniejsza ryzyko ciężkiego przechodzenia koronawirusa! Masz w domu?

Od jakiegoś czasu cała Polska zmaga się z epidemią koronawirusa. W sprawie COVID-19 trwają cały czas badania. Jak się okazuje to zmniejsza ryzyko przechodzenia koronawirusa. Masz to w domu?

Od ponad roku cała Polska zmaga się z epidemią koronawirusa. Na całym świecie trwają także badania ws. groźnego wirusa. Ostatnio opublikowano bowiem nowe badanie, które może szokować. Jak się okazuje to może zmniejszyć ryzyko przechodzenia koronawirusa. Masz to w domu?

Najnowsze badanie opublikowane zostało w czasopiśmie Frontiers in Endocrinology. Badano zależność pomiędzy COVID-19, a osobami chorymi na cukrzycę.

Z ogólnoświatowych doniesień wiemy, że co najmniej jedna trzecia pacjentów zmarłych na COVID-19 to pacjenci chorzy na cukrzycę. W Stanach mówi się nawet, że to 40 proc. Osoby chorujące na cukrzycę są bardziej narażone z powodu COVID na hospitalizację, ciężki przebieg zakażenia, przeniesienie na oddział intensywnej terapii, intubację, mechaniczną wentylację i zgon. Te pięć czynników zadecydowało o tym, że cukrzyca jest na liście 12 chorób przewlekłych, które w USA uprawniają do wcześniejszego szczepienia

-stwierdził prof. Grzegorz Dzida.

Jak zatem chronić się przed COVID-19? Naukowcy z Uniwersytetu Alabamy odkryli, że efekty przynosi…

metformina. To znacznie zmniejsza ryzyko, ciężkiego przechodzenia koronawirusa.

Ten korzystny efekt utrzymywał się nawet po skorygowaniu o inne czynniki wysokiego ryzyka, takie jak wiek, płeć, rasa, otyłość i nadciśnienie, przewlekł chorobę nerek i niewydolność serca

-stwierdzili naukowcy z zagranicy.Komentarze