Tomasz Wolny stracił sporo krwi. Jest nagranie!

Prezenter TVP2 Tomasz Wolny odpowiedział na dramatyczny apel. Dziennikarz bez wahania postanowił pomóc potrzebującym.

– Brakuje krwi. Wakacje dla centrów krwiodawstwa zawsze były trudne, a teraz jeszcze z powodu koronawirusa, banki krwi świecą pustkami jak nigdy. Na dodatek, wreszcie, po kilku miesiącach przerwy wznawiane są operacje i zabiegi, więc potrzeba jest ogromna – poinformował prezenter w mediach społęcznościowych.

Gospodarz „Pytania na śniadanie” i „Panoramy” wytłumaczył fanom, że oddawanie krwi jest bardzo proste. Wiele osób obawia się to zrobić, ale okazuje się, że całą sprawę można załatwić w pół godziny.

Tomasz Wolny

Gdziekolwiek jesteś, także na wakacjach, możesz sprawdzić gdzie najbliższe centrum krwiodawstwa i:

Rejestracja i temperatura – chwila
Koronawywiad – kilka minut
Hemoglobina – kilka chwil
Oddanie krwi – kilkanaście minut

Kosztuje nas to ze dwa kwadranse, a oddajemy potrzebującym coś zupełne bezcennego – zachęca Tomasz Wolny.

Prezenter zamieścił też wideo z akcji oddawania krwi.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Hej Wiara, #APEL‼️ Brakuje krwi🩸 Wakacje dla centrów krwiodawstwa zawsze były trudne, a teraz jeszcze z powodu koronawirusa, banki krwi świecą pustkami jak nigdy. Na dodatek, wreszcie, po kilku miesiącach przerwy wznawiane są operacje i zabiegi, więc potrzeba jest ogromna! Po ostatniej akcji dostałem kilka wiadomości, że sytuacja jest dramatyczna niemal w całym kraju, wiec przedłużamy #alarm 💥 Gdziekolwiek jesteś, także na wakacjach, możesz sprawdzić gdzie najbliższe centrum krwiodawstwa i : 🟢 Rejestracja i temperatura – chwila✔️ 🟢 Koronawywiad – kilka minut ✔️ 🟢 Hemoglobina – kilka chwil ✔️ 🟢 Oddanie krwi – kilkanaście minut ✔️ Kosztuje nas to ze dwa kwadranse, a oddajemy potrzebującym coś zupełne bezcennego🩸❤️ Ps. Mówiłem, już że wychodzicie ciężsi o kilka tabliczek czekolady? Plus ekipa i atmosfera jak widać 🔥🔥🔥 Po prostu ze wszech miar polecam👍🏼😎 #podarujżycie #oddajkrew #pomagamy #pracujemy #krew #dawcakrwi💉

Post udostępniony przez Tomasz Wolny (@tomaszwolny_tej)

Fani byli zachwyceni postawą dziennikarza.

Tomasz masz racje trzeba oddawać krew bo to nic nie kosztuje a może uratować życie ludzkie, a życie to dar bezcenny i najważniejszy, Tomasz popieram apel w stu procentach i pozdrawiam Kuba z Poznania.

Wczoraj oddałam kolejne 450 ml i oczywiście przyłączam się do apelu… to nic nie kosztuje, a może uratować życie!!!

Fot. Instagram / TVPKomentarze