TOP 5 najbardziej NIEDOCENIANYCH ZIÓŁ ŚWIATA!

Często skutecznym remedium i wsparciem na wiele dolegliwości zdrowotnych są napary z ziół. Czy znamy ich niedoceniane właściwości i bogactwo  mikroelementów jakie w sobie kryją?

Niektóre zioła są źródłem substancji działających w organizmie  ludzkim podobnie jak estrogeny- hormony żeńskie, dlatego mogą działać tonizująco na układ hormonalny kobiet.

 

TOP 5 najzdrowszych ziół:

 

1.Pokrzywa.W liściach pokrzywy znajdują się łatwo przyswajalne mikroelementy: wapń, fosfor, siarka, potas, jod, sód, żelazo. Zawarte w niej witamina K, garbniki i flawonoidy poprawiają krzepliwość krwi oraz chronią przed infekcją pęcherza moczowego.  Pokrzywa działa przeciwzapalnie i moczopędnie.

 

2.Wiesiołek dwuletni. Jego nasiona obfitują w olej, który zawiera cenny kwas tłuszczowy gamma-linolenowy i linolowy (NNKT), fitosterole, witaminę E, cynk, wapń, magnez, selen i liczne aminokwasy.

 

3.Pięciornik gęsi. Wyjątkowa zawartość garbników katechinowych sprawia, że pięciornik gęsi ma silne właściwości przeciwskurczowe i przeciwbólowe. Zioło to można stosować wspomagająco również w przypadku nasiadówek zwalczających hemoroidy.

 

4.Pluskwica groniasta. Uważa się ją za jedno z najskuteczniejszych ziół w łagodzeniu dolegliwości związanych z menopauzą. Korzeń pluskwicy działa tonizująco, rozkurczowo i przeciwzapalnie. Przyczynia się do zmniejszenia częstotliwości występowania uderzeń gorąca, złagodzenia napadających potów, nerwowości oraz  chwiejnego nastroju.

 

5.Dzięgiel chiński. Zawiera flawonoidy, fitosterole, wapń, chrom, kobalt, magnez, fosfor, potas, cynk. Dzięki tej różnorodności i dużej dawce fitoestrogenów poprawia kondycję skóry oraz przywraca równowagę psychiczną. Skuteczność dzięgla przypisuje się dużej zawartości kumaryn, które rozszerzają naczynia krwionośne i działają stymulująco na ośrodkowy układ nerwowy.

 

ZOBACZ TEŻ:SOKI ANTYNOWOTWOROWE – poznaj TOP 5 soków antynowotworowych!

 

Jak zaparzać zioła?

Jedną łyżkę dowolnych ziół należy zalać 1 szklanką wrzątku i odstawić na 10 minut pod przykryciem. Odcedzony napar nadaje się gotowy do wypicia.

 

 

Źródło:poradnikzdrowie/pixabay

 Komentarze