Trądzik to nie tylko problem nastolatków! Mogą go powodować te produkty spożywcze!

Trądzik to choroba cywilizacyjna, która dotyka miliony ludzi na całym świecie. Warto podkreślić, że nie dotyczy on tylko ludzi młodych, a jest kłopotliwym problemem, z którym zmaga się wielu dorosłych. Przyczyną jego powstawania może być dieta, a także pewne produkty spożywcze.

Badania naukowców dowiodły, że za powstawanie trądziku u osób dojrzałych odpowiadają pewne produkty spożywcze spożywane w nadmiarze. Warto więc wyeliminować z naszego jadłospisu pokarmy zawierające duże ilości tłuszczu, cukru i składników mlecznych. Powinniśmy więc ograniczyć do minimum, bądź jeśli to możliwe całkowicie zrezygnować z jedzenia tłustych fast foodów, spożywania słodzonych napojów czy dużej ilości słodyczy i mlecznych czekolad. W XXI wieku trądzik i wypryski na twarzy dorosłej osoby nie jest niczym nowym. Takiemu stanu rzeczy odpowiada nasza dieta i to co spożywamy na co dzień. Jedząc duże ilości słodyczy czy pijąc codziennie mleko sami stwarzamy sobie problemy, ponieważ prowadzi to do wzrostu insuliny w organizmie. Stymuluje ona produkcję nowych komórek, hamując usuwanie starych, co prowadzi do powstania stanów zapalnych w tym trądziku. 
Wzrost hormonu insuliny (jest ona wydzielana przez trzustkę, po to aby zmniejszyć poziom glukozy we krwi) jest głównym czynnikiem wytwarzania sebum wywołującego trądzik. Eksperci sugerują, że ważna jest zmiana podejścia do tego co jemy i rozważenie wprowadzenia nowej diety. Rezygnując ze szkodliwych cukrów czy tłuszczy możemy uchronić swój organizm przed niezliczoną ilością groźnych chorób. Warto więc odżywiać się zdrowo, a jeśli musimy zjeść coś tłustego zastąpmy to zdrowymi tłuszczami, które występują w chudym mięsie czy pełnoziarnistym pieczywie. Badacz z Uniwersytetu Kalifornijskiego nie mają wątpliwości, że nawet jednorazowe zjedzenie porcji frytek lub słodkiej bułki zwiększa ryzyko wystąpienia trądziku aż o 50 procent! Pamiętajmy więc o ważnej zasadzie, że stajemy się tym co jemy!

 

 

ZOBACZ TAKŻE:Odkryto niebezpieczeństwo pływania w morzu! Możesz się nabawić…

 

 

źródła: zdrowie.wprost.pl, foto: pixabay.comKomentarze