Tragiczne zdarzenie podczas biegu w GDYNI. Zmarł…

gdyni

W niedzielę 16 lutego 2020 w Gdyni odbył się tzw. Bieg Urodzinowy.

Jest to jeden z cyklu biegów Grand Prix Gdyni. Składają się na niego następujące biegi

  • Urodzinowy – 16 lutego 2020 r.
  • Europejski – 10 maja 2020 r.
  • Świętojański (nocny) – 27 czerwca 2020 r.
  • Niepodległości – 8 listopada 2020 r.

Tak więc dla wielu biegaczy, Bieg Urodzinowy to pierwszy start w sezonie. Jest to więc swoiste święto i biegowe rozpoczęcie nowego roku.

Bieg Urodzinowy

Bieg Urodzinowy to celebrowanie umownej rocznicy powstania miasta:

„10 lutego 1926 r., rozporządzeniem Rady Ministrów, Gdynia uzyskała prawa miejskie. Zatem tegoroczna edycja Biegu Urodzinowego Grand Prix Gdyni to nic innego jak świętowanie 94. urodzin tego pięknego miasta.”*

W ramach Biegu odbywa się kilka imprez. Pięciokilometrowy marsz nordic walking, a także biegi na dystansach – 5 i 10 km.

Tragedia na mecie

Niestety podczas tegorocznej imprezy doszło do tragedii. Jak informują organizatorzy, zmarł jeden z uczestników biegu:

„podczas rozegranego w dn. 16 lutego 2020 roku Biegu Urodzinowego w Gdyni, zmarł uczestnik zawodów. Do zdarzenia doszło na mecie. Zawodnikowi została udzielona natychmiastowa pomoc przez służby ratownicze i medyczne. Niestety, nie udało się przywrócić funkcji życiowych.

Niezwłocznie po otrzymaniu tej tragicznej informacji skontaktowaliśmy się z rodziną zmarłego, z którą łączymy się w tych trudnych chwilach.”

Zobacz też: Szalony kierowca zaatakował policjanta i odgryzł mu PALEC! (FOTO, VIDEO)

Dlaczego?

Zawodnik zmarł już po przebiegnięciu dystansu 10 kilometrów. Jak donoszą świadkowie, po dobiegnięciu na metę mężczyzna chwycił się za serce i zasłabł. Prawdopodobnie ten 48-letni mężczyzna przecenił swoje możliwości lub nie miał świadomości co do swoich problemów zdrowotnych.

Podobnie jak w przypadku innych imprez biegowych, w Regulaminie Grand Prix Gdyni znajduje się zapis, że każdy z uczestników ponosi odpowiedzialność za swój udział.

„Zawodnik potwierdza, iż startuje wyłączeni na własną odpowiedzialność i ponosi związane z tym ryzyko, przyjmując do wiadomości, że udział w biegu z cyklu Grand Prix Gdynia wiąże się z wysiłkiem fizycznym i pociąga za sobą naturalne ryzyko i zagrożenie wypadkami, możliwość odniesienia obrażeń ciała i urazów fizycznych (w tym śmierci), a także szkód i strat w charakterze majątkowym.”

W przypadku uczestnika Biegu Urodzinowego, Prokurator zarządził sekcję zwłok, która wyjaśni przyczyny śmierci zawodnika.

Czytaj także: Po wizycie w OPERZE Monika OLEJNIK dostała ataku! (VIDEO)

 

*fot. i cyt. https://www.gpxgdynia.pl/

fot. główne https://www.facebook.com/pg/GPXGdynia/Komentarze