TRAGEDIA W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ. SILNY WIATR doprowadził do…

TRAGEDIA W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ. SILNY WIATR doprowadził do…

W poniedziałkowe przedpołudnie doszło do tragicznego wypadku na terenie stacji narciarskiej na Rusinowym Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej. Na grupę ludzi spadł…

Silne podmuchy wiatru związane z orkanem Sabina pojawiły się w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Podhalu.Wiatr osiągnął tam prędkość do 100km/h. Na Łysej Polanie niebezpieczeństwo stanowią połamane drzewa, które zablokowały drogi.

 

„Na Rusinowym Wierchu doszło do tragedii. 10 lutego około godz. 11.00 silny wiatr zerwał dach wypożyczalni narciarskiej na terenie stacji narciarskiej na Rusinowim Wierchu. Konstrukcja przeleciała kilka metrów, a następnie przygniotła grupkę ludzi. Życie straciły dwie osoby”-informuje tygodnik podhalański.

 

W wyniku tragicznego wypadku życie straciły 52-letnia kobieta i jej 15-letnia córka.

„Nie żyją matka i córka. Druga córka, która została ranna, została przetransportowana do szpitala w Nowym Targu. Czwarta poszkodowana osoba -16-letni chłopak, który nie był spokrewniony w ofiarami, trafił do szpitala w Zakopanem”- poinformował Grzegorz Worwa, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem.

 

W wyniku tego zdarzenia ucierpiał także 21-letni mężczyzna, który doznał obrażeń głowy i 21-letnia kobieta.  Na miejscu zdarzenia dziewczyna została natychmiast reanimowana. Oboje trafili do szpitala.

 

ZOBACZ TEŻ:TOP 5 najbardziej NIEDOCENIANYCH ZIÓŁ ŚWIATA!

 

Według nieoficjalnych doniesień pomoc medyczna jest udzielana mężczyźnie, który jest najprawdopodobniej mężem i ojcem zmałych kobiet. Doznał on wstrząsu psychicznego po dramatycznym zdarzeniu.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Wietrzna pogoda ma się utrzymać do środy.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Podejrzewano u niej koronawirus. KOBIETA ZOSTAŁA ARESZTOWANA

 

 

Źródło:popularne.pl/pixabayKomentarze