Tajemnicze wypadki rosyjskich lekarek! Wcześniej otwarcie krytykowały sposób walki z koronawirusem!

Seria tajemniczych wypadków z medykami wstrząsnęła środowiskiem lekarzy w Rosji. Ostatnio głośno było o dwóch lekarkach, które w odstępie dnia wypadły przez okna szpitali, w których pracowały. Wcześniej obie otwarcie krytykowały sposób walki z koronawirusem!

Pierwsza z lekarek to 47-letnia Jelena Niepomnjaszczaja, która wypadła z okna szpitala w Krasnojarsku. Kobieta przeżyła upadek z 5 piętra, jednak jej stan określany jest jako krytyczny. Koledzy ze szpitala robią wszystko, by uratować jej życie. Kilkanaście godzin później następnego dnia doszło do podobnego wypadku, tyle że w Moskwie. Tam ze szpitalnego okna usytuowanego na szóstym piętrze wypadła Natalia Lebiediewa. Niestety lekarka nie przeżyła upadku. Rosyjscy dziennikarze łączą oba tragiczne zdarzenia z faktem, że wcześniej obie kobiety otwarcie krytykowały sposób walki z koronawirusem.

 

 

ZOBACZ:Łódź: Pijana 66-latka doprowadziła do groźnej kolizji. Później zaproponowała policjantom (…)!

 

 

Do pierwszego wypadku, w którym ciężko ranna została Jelena Niepomnjaszczaja doszło po jej rozmowie z szefem wydziału zdrowia Kraju Krasnojarskiego. Lekarka była całkowicie przeciwna leczeniu pacjentów z COVID-19 w szpitalu, ponieważ brakowało w nim podstawowych środków ochrony personelu tj. kombinezony ochronne, a personel nie spełniał odpowiednich kwalifikacji, ponieważ nie miał specjalistycznego przeszkolenia. Od sprawy umywają ręce lokalni przedstawiciele władz. Zdaniem zastępcy szefa rządu Kraju Krasnojarskiego, Aleksieja Podkorytowa przyczyną wypadku mógł być stres, lub problemy rodzinne. Następnego dnia doszło do kolejnej tragedii, tym razem w Moskwie, gdzie śmierć po upadku z okna na 6 piętrze poniosła Natalia Lebiediewa. Lekarka była szefową oddziału ratunkowego w szpitalu w Gwiezdnym Miasteczku w Moskwie. Wiadomo, że była zakażona COVID-19. Według kolegów zmarłej mogła popełnić samobójstwo po oskarżeniach przełożonych, którzy twierdzili, że naraziła na szwank zdrowie i życie personelu szpitala.

 

ZOBACZ TAKŻE:GENIALNY pomysł Japonki! Nie uwierzysz, jak USPOKAJA swoje dziecko! (PRZETESTUJESZ?)

 

źródła: o2.pl, foto: pixabay.comKomentarze