Tragiczny finał maratonu. Aż 21 osób zginęło na trasie!

Śmierć podczas maratonu zawsze szokuje, ponieważ sport kojarzy się ze zdrowiem.

Zdarza się jednak, że ktoś przeceni możliwości swojego organizmu lub zignoruje niepokojące sygnały. Często biegacz sądzi, że to tylko „kryzys” który musi przemóc, a czasem kończy się to na przykład zawałem podczas biegu.

Jednak śmierć aż 21 biegaczy podczas jednego maratonu, jest wydarzeniem bez precedensu.

 

fot. screen – https://sg.weibo.com/1650111241/KgL2YmHEf

 

Do tej tragedii doszło podczas 100 – kilometrowego górskiego maratonu, który odbywał się w Chinach. Bieg nosi nazwę Yellow River Stone Forest Mountain Marathon i brało w nim udział 170 biegaczy.

 

Na trasie, gdy biegacze byli w okolicach 20-30 kilometra nastąpiło gwałtowne załamanie pogody. Znacznie się ochłodziło, zaczął wiać wiatr, padać deszcz, a następnie grad. U uczestników nastąpiło nagłe wychłodzenie organizmu. Wielu z nich było też wyczerpanych walką z burzliwą pogodą.

 

 

Wówczas przerwano zawody, a rozpoczęła się akcja ratunkowa. Niestety dla 21 osób, udział w maratonie zakończył się śmiercią. Część z uczestników przebywa w szpitalu, a poszukiwana jest jeszcze jedna osoba.

 

Jak informują chińskie media, jeszcze przed startem maratonu dostępne były prognozy pogody zapowiadające znaczne ochłodzenie. Opinia publiczna jest zszokowana, że mimo takich prognoz, nie odwołano biegu. Jednak ta sprawa będzie przedmiotem śledztwa.

 

Zobacz też: Monika Richardson ujawniła wstydliwy fakt na temat byłego męża! Przyznała też: „Byłam tą żoną, tą jędzą.”Komentarze