TRUJĄCA żywność w sklepach! Absolutnie TEGO nie jedz!

W sklepach sprzedawano niebezpieczną żywność! Absolutnie jej nie jedz! Pozbądź się jej jak najszybciej! Jest szalenie groźna!

Główny Inspektor Sanitarny dostał informację o prowadzonym przez HELIO S.A. procesie wycofania trzech partii produktu Sezam czarny „Helio”, 200 g. W surowcu użytym do ich produkcji wykryto tlenek etylenu.

Zobacz także: POŚLADKI Kasi Dziurskiej nęcą internautów! GORĄCA sesja!

Tlenek etylenu to substancja szkodliwa dla zdrowia, a jej dodawanie do żywności wprowadzanej na rynek w Unii Europejskiej jest zabronione.

O które produkty chodzi?

Wycofaniu podlegają 3 partie produktu Sezam czarny „Helio”, 200 g:

nr partii: 91412; data minimalnej trwałości: 10.2021
nr partii: 54016; data minimalnej trwałości: 12.2021
nr partii: 7504; data minimalnej trwałości: 04.2022
Producent: HELIO S.A. Wyględy, ul. Stołeczna 26, 05-083 Zaborów

Fot. GIS

Firma HELIO S.A. od razu po otrzymaniu informacji od dostawcy ruszyła z procedurą wycofania od odbiorców wspomnianych partii wyrobów.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej obserwują  proces wycofywania prowadzony przez producenta oraz dystrybutorów.

Absolutnie nie jedzmy tego sezamu!

Przypomnijmy, że Główny Inspektor Sanitarny otrzymał od Intersnack Poland Sp. z o.o. informację o wycofaniu niektórych partii chipsów o smaku wasabi ze względu na obecność gorczycy, której nie zadeklarowano na etykiecie produktu. Spożycie produktu przez osoby, które są uczulone na gorczycę, może wywołać reakcję alergiczną.

Główny Inspektor Sanitarny dostał też informację o tym, że w sezamie łuskanym wyprodukowanym przez firmę WEIAND GmbH wykryto obecność tlenku etylenu. Produkt można było kupić w sklepach Lidl.

Zobacz także: Margaret pokazała fanom…. Czy tak WYPADA?

Fot. Pixabay
Źródło: GIS


Komentarze