Trwa protest pielęgniarek. „Strachy na Lachy ,nic z tego nie będzie.” komentują same zainteresowane.

7 czerwca 2021 roku odbywa się „PIERWSZA FALA STRAJKÓW OSTRZEGAWCZYCH I AKCJI PROTESTACYJNYCH PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH”.

Organizatorem protestów jest Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. W 40 szpitalach na terenie Polski pielęgniarki będą „powstrzymywać się od pracy”. Dodatkowo w całym kraju odbywają się protesty pielęgniarek i położnych.

Jak podaje Portal Pielęgniarek i Położnych:

 

Dwugodzinny strajk ostrzegawczy zostanie przeprowadzony w około 40 szpitalach. To stanowi około 5-7% liczby szpitali. Ta liczba wynika z faktu, że nie we wszystkich szpitalach można taki strajk obecnie przeprowadzić. Nie pozwalają na to regulacje związane ze sporami zbiorowymi.

 

Serwis informuje także, że w kolejnym etapie strajku, takie protesty mogą się odbyć w kilkuset szpitalach.

 

protest pielęgniarek – fot. wsieci24.pl

 

Czego domagają się pielęgniarki i położne? Strajkują przeciwko tzw. ustawie Niedzielskiego, która aktualnie procedowana jest w Sejmie i Senacie. Głównie chodzi o to, że we wspomnianej ustawie nie jest zapewniony stabilny wzrost wynagrodzeń.

Zgodnie z danymi serwisu wynagrodzenia.pl ta grupa zawodowa zarabia pomiędzy 3 620, a  5 140 zł. brutto. Do tej kwoty mogą dojść jeszcze różne dodatki. Nieoficjalnie mówi się, że w szpitalach covidowych pielęgniarki mogą zarabiać nawet 2-3 razy więcej. Prawdopodobnie jest to jednak tylko miejska legenda.

 

w manifestacji pod Urzędem Wojewódzkim w Kielcach udział wzięło około stu osób – fot. wsieci24.pl

 

W całym kraju trwają protesty, jednak same zainteresowane nie wierzą w ich skuteczność.

 

Strachy na Lachy ,nic z tego nie będzie. Tylko jak wszyscy odejdą od łóżek może coś utargujemy.W przeciwnym razie nas ograją.🤗

 

…jakbyśmy wszystkie nie poprzychodzily do pracy w ramach protestu , wtedy by się rząd ogarnął… puste szpitale i przychodnie oraz inne placówki medyczne…. dałoby do myślenia jak bardzo jestemy potrzebne

 

Jak narazie ani oddziałowa ani lekarze nie zastępują nas ☹️i nie mają zamiaru….

– czytamy na pielęgniarskim fanpage.

 

Zobacz też: „To dalej błotko, choć wszyscy krzyczą, że to prawda, dystans i akceptacja”. Wpis Agnieszki Kaczorowskiej wywołał prawdziwą burzę!

 

www.facebook.com/PortalPielegniarekiPoloznych/posts/4106858522724205

 

 Komentarze