Trzaskowski ATAKUJE Dudę! Mówi także o milionach wydawanych na „swoje fundacje”

Rafał Trzaskowski krytykuje rząd! Mówi o milionach wydawanych na „swoje fundacje”.

– Mój program jest gotowy, miałem go dziś prezentować w Płocku, ale ze względu na wypadek autobusu wróciłem natychmiast do Warszawy – powiedział Rafał Trzaskowski. Kandydat KO na prezydenta korzystając z okazji skrytykował Andrzeja Dudę.

– Polacy znają zapisy mojego programu, bo ja go prezentuję cały czas w trakcie kampanii wyborczej. Chcę ratować służbę zdrowia rezygnując z tych wszystkich wielkich inwestycji, jak CPK. Rząd wydaje miliony na swoje fundacje, 2 mld zł na telewizję publiczną. Jakby to wszystko poskładać, to starczyłoby na odbudowę służby zdrowia – wyznał prezydent Warszawy na antenie TVN24. Jak dodał Trzaskowski jeżeli zostanie prezydentem Polski, to wydatki na służbę zdrowia zostaną podniesione do 6 proc. PKB.

Mimo, że program Trzaskowskiego „Nowa Solidarność” znany był dotychczas tylko z uwagi na hasła, to teraz został on ujawniony w internecie. Jak wiadomo opiera się o trzy podświetlany zagadnienia: „My i najbliżsi”, „Nasze otoczenie” i „Nasze państwo, nasza wspólnota”.
-Chcę wspólnie odbudować w nas poczucie solidarności i bezpieczeństwa – tam, gdzie chodzi o los nasz i naszych najbliższych, tam, gdzie chodzi o nasze otoczenie, czy wreszcie tam, gdzie chodzi o nasze państwo” – można przeczytać na samym wstępie programu kandydata na prezydenta RP.

W trakcie rozmowy w TVN24 Prezydent Warszawy nie szczędził słów krytyki Andrzejowi Dudzie. Prezydent Polski przed swoim wylotem na spotkanie z Donaldem Trumpem powiedział, że „za czasów PO Rosja najeżdżała na Ukrainę”.

– To bardzo krzywdzące, że prezydent używa takich sformułowań. Możemy się różnić, ale wydawało mi się, że kwestie tak podstawowe jak bezpieczeństwo Polski i skuteczna polityka zagraniczna może łączyć, a nie dzielić – podkreślił Rafał Trzaskowski.Komentarze