Trzy sposoby jak SKUTECZNIE rozgrzać zimne stopy i dłonie!

Zima zbliża się do nas wielkimi krokami. Chłodniejsze powietrze sprawia, że nasze stopy i dłonie się wychładzają. W tym artykule trzy sposoby jak skutecznie rozgrzać zimne stopy i dłonie.

 

Przy ujemnej temperaturze wystarczy nieco dłużej poczekać na przystanku, by nasze stopy i dłonie wyziębiły. Zatem jakie są te trzy sposoby, aby skutecznie rozgrzać nasze członki?

 

Po pierwsze – kąpiel z przyprawami. Możesz zanurzyć się w wannie lub tylko włożyć do niej stopy. Do ciepłej wody w misce należy wsypać łyżkę sproszkowanego imbiru. Trzeba pamiętać, że ta przyprawa przyspiesza krążenie krwi. Razem z imbirem należy wsypać do miski lub wanny garść soli. Po takiej piętnastominutowej kąpieli możemy sobie zrobić masaż stóp, używając do tego maści z kamforą. A potem już tylko ciepłe skarpety i prosto pod pierzynkę.

 

Po drugie – aromatyczny peeling. Trzeba wymieszać dwie łyżeczki imbiru w proszku i pół łyżeczki mielonego cynamonu wraz z czterema łyżkami soli. Do tego dodajemy łyżkę oliwy i kapkę wrzątku, tak aby powstała papka. I tą papką masujemy stopy przez kilka minut. Następnie opłukujemy peeling ciepłą wodą. A potem już tylko ciepłe skarpety i prosto pod pierzynkę.

 

Po trzecie – rozgrzewamy organizm od środka. Domowa apteczka może okazać się naprawdę zbawienna. Gdy nasz organizm jest nieco wychłodzony możemy zastosować napar z imbiru. To jest naturalne remedium na wszelkie infekcje! Do gorących herbat najlepiej zdaje egzamin świeży korzeń imbiru. Aby zapewnić sobie zapas takiej herbatki należy obrać kawałek imbiru, pokroić go na małe kawałki i zagotować w dwóch szklankach wody. Potem możemy przelać całą zawartość do termosu i popijać sobie na spokojnie w ciągu dnia. Taki napar z imbiru sprawi, że przez długi czas nie będziesz marznąć.

 

ZOBACZ TEŻ: „Wilk i zając” powraca! Powstały już kolejne odcinki legendarnej bajki!

 

Uwaga! Należy pamiętać, że jeśli nasze stopy lub dłonie są tak już przemarznięte, że zrobiły się aż sine to może oznaczać, że doszło do odmrożenia. Wtedy najlepiej ogrzewać je ciepłem swojego ciała – włożyć je pod pachy. Nigdy nie wolno w takich przypadkach polewać je gorącą wodą lub masować!Komentarze