TU jest siedlisko WIRUSA! Wszyscy BIJĄ na alarm!

Tu jest siedlisko wirusa! Wszyscy biją na alarm! Co się dzieje?

Chodzi o Zakład Karny w Garbalinie. Tam zdiagnozowano 99 zachorowań na COVID-19! Źródłem zakażeń okazał się być brak reżimu sanitarnego.

Dyrektor zakładu płk Grzegorz Tomaszewski tłumaczy, że od początku pandemii wykryto 99 przypadków zachorowań u więźniów i 36 przypadków u funkcjonariuszy i pracowników.

– W okresie od stycznia 2021 r. zostało wykonanych 179 wymazów. Na zlecenie sanepidu wykonano wymazy u 164 osób osadzonych oraz u 20 funkcjonariuszy (28 wymazów wykonanych zostało u funkcjonariuszy po skierowaniu lekarza). W chwili obecnej spośród kadry oraz osób pozbawionych wolności zakwaterowanych w ZK w Garbalinie, żadna osoba nie jest hospitalizowana – stwierdził płk Grzegorz Tomaszewski.

Zobacz także: UWAŻAJ na TĘ zabawkę! Jest SZALENIE groźna!

Do zakażeń miało dojść na terenie hali produkcyjnej. Pracownicy nie przestrzegali zasad reżimu sanitarnego.

– W związku ze stwierdzonymi przypadkami zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wdrożono procedury dotyczące izolacji, kwarantanny, izolacji prewencyjnej, kierując się łańcuchem kontaktów z zakażonymi. Wszelkie działania w tym zakresie realizowane były w oparciu o wytyczne ogólnopolskie, służbowe przy stałym współudziale Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łęczycy. Ponadto przeprowadzona kontrola przez w/w placówkę nie wykazała nieprawidłowości w zakresie sanitarno-epidemiologicznym – dodał dyrektor ZK.

W zakładzie zaszczepiono do tej pory tylko 2. osadzonych obiema dawkami, a także jedną osobę jedną dawką – z kategorii 70+. Na szczepienia zgłosiło się 42. skazanych

– Wszystkie szczepienia realizowane są na podstawie Narodowego Programu Szczepień oraz zawartych w nich etapach i grupach wiekowych. Żaden funkcjonariusz oraz pracownik cywilny nie został zaszczepiony. Do szczepień zgłoszono 205 funkcjonariuszy oraz 4 pracowników cywilnych. Według NPS od 29 marca 2021 r. rozpoczną się szczepienia służb mundurowych – podkreślił Tomaszewski.

Zobacz także: Rząd udostępnił NOWĄ aplikację w sprawie COVID-19! Będzie OBOWIĄZKOWA?

Fot. Pixabay

Źródło: RPOKomentarze