Tusk NAJBARDZIEJ PROROSYJSKIM SZEFEM RZĄDU W HISTORII?! Tak twierdzi TVP!

Film dokumentalny Marcina Tulickiego „Nasz człowiek w Warszawie” odnosi się do rządów PO-PSL w kontekście relacji z Rosją. Autor filmu sugeruje, że rząd Donalda Tuska był najbardziej prorosyjski po 1989 roku.

Sprzyjanie Putinowi

Film dokumentalny Nasz człowiek w Warszawie” rozpoczyna się od aktualnych zdjęć z owładniętej wojną Ukrainy. Ranni i zabici cywile, rozpacz bliskich i w tym wszystkim Putin, który jest odpowiedzialny za inwazję na Ukrainę. Pojawia się od razu wątek polityki Tuska wobec Putina. Sprzyjanie mu i pielęgnowanie relacji z Rosją. Pojawia się wypowiedź generała Romana Polko, zdjęcia ze spotkań kanclerz Merkel z Władimirem Putinem. W tamtym czasie rząd Tuska podążał ślepo za Angelą Merkel. Generał Polko mówi:

Wszystko wskazywało na to, że mamy do czynienia ze zbrodniarzem, z bandytą

Budowanie potęgi Putina

Gdy Putin zamordował około 200 tysięcy Czeczenów. Świat jedynie potępił ten czyn, ale nic więcej nie zrobił. Zachód dawał zarobić Putinowi, a jego reżim wykorzystywała te pieniądze do napadania i mordowania. Putin otwarcie mówił, że potępia rozszerzanie NATO. Pytał się przeciwko komu jest to rozszerzanie? W 2007 roku Putin mówił w Monachium:

Ja prowadzę wojnę z Zachodem. Albo mi ustąpicie, albo będę tę wojnę kontynuował

Świat groźbom Putina jedynie się przysłuchiwał. Nie robił nic więcej. W Polsce wybory parlamentarne wygrywa Platforma Obywatelska. Kreml i propagandowe media nie kryły zadowolenia. Tusk mówił, że chce poprawić relacje z Rosją- relacje polityczne, gospodarcze. Tusk pozwolił na rozzuchwalenie się Putina.

Tusk uległy wobec Moskwy

Donald Tusk od samego początku nie ukrywał jak miała wyglądać jego polityka wobec Moskwy. Mówił;

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest

Katarzyna Gójska, która jest publicystką 'Gazety Polskiej’ mówiła, że niemożliwe, żeby Tusk nie wiedział, co zrobił Putin w Czeczenii. Powiedziała;

Rosjanie wymordowali kilkadziesiąt tysięcy czeczeńskich dzieci. Działały obozy koncentracyjne, kobiety poddawane były niewyobrażalnym torturom

Video; YouTube/ TVP INFO

Zdjęcie: Instagram/ Donald Tusk

 

 

Komentarze