PO i Tusk politycznie wykorzystają wezwanie do prokuratury – komentuje Jarosław Gowin

Tusk i PO wykorzystają wezwanie do prokuratury. Zdaniem wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina, Tusk może to wykorzystać. 

 

Wicepremier Jarosław Gowin, zapytany w TVN24 o to, czy wezwanie do prokuratury Donalda Tuska na przesłuchanie to szansa na zwiększenie poprawy notowań Platformy Obywatelskiej odpowiada:  „Jesteśmy bezradni w tym sensie, że prokuratura naprawdę jest niezależna. Ja sobie zdaję doskonale sprawę z tego, że wzywanie Donalda Tuska przed oblicze prokuratora będzie politycznie wykorzystane przez samego Donalda Tuska i przez Platformę, żeby przedstawiać wizerunek Polski i wizerunek naszego obozu jako obozu zamordystycznego, ale z drugiej strony są niezależni prokuratorzy i oni mają prawo podejmowania decyzji, kogo wzywać”.

 

Gowin mówi także o autonomicznej decyzji prokuratora, w kwestii wyboru miejsca na przesłuchania byłego premiera Donalda Tuska. Polityk wspomniał również o ostatnim sondażu „Rzeczpospolitej”, według którego 64 % badanych twierdzi, że Andrzej Duda nie jest samodzielnym politykiem.

 

„Uważam, że ten sondaż jest niesprawiedliwy dla pana prezydenta. Przez pierwszy rok realizowaliśmy te sztandarowe projekty, pod auspicjami których do wyborów prezydenckich szedł Andrzej Duda, a następnie my, jako obóz polityczny, szliśmy – trudno, żeby pan prezydent wetował tego typu ustawy” – ocenił.

 

O sprawie wezwania Donalda Tuska do prokuratury pisaliśmy TUTAJ. 

 

źródło: PAP

fot.: wikipedia

KG

 Komentarze