Tusk ,,po stronie opozycji w Polsce”!

Jacek Saryusz-Wolski lepszy do Tuska 

Konrad Szymański z MSZ krytykuje kandydaturę  Donalda Tuska. Jacek Saryusz-Wolski lepiej realizowałby polskie interesy. „Mam nadzieję, że wszystkie stolice przemyślą to doświadczenie i zwrócą uwagę na to, że z Polską nie można grać argumentem siły czy presji zbiorowej” – powiedział Szymański w poniedziałek w radiu RMF FM.

Według wiceszefa MSZ ,,może być trudniej o zbudowanie kompromisu ponieważ uderzono w zaufanie”. Podkreśla, że istotna jest nie tylko jednomyślność podejmowania decyzji w stolicy, ale również ich waga. Zapewnia jednocześnie, że podejmowanie nowych uchwał będzie miało na celu przede wszystkim dobro Polski.

Wiceszef MSZ ma świadomość, że korzystna dla obecnej sytuacji Polski i UE byłaby również oferta współpracy, jaką Jarosławowi Kaczyńskiemu miała złożyć Marine Le Pen – kandydatka skrajnej prawicy w wyborach prezydenckich we Francji. ”

„Rząd PiS nie ma problemu z członkostwem w UE, natomiast chcemy, żeby to członkostwo było lepsze” – dodał. Zdaniem polityka Donald Tusk, który „przekraczał mandat angażując się po stronie opozycji w Polsce” nie daje dobrej przyszłości UE.

źródło:  PAPKomentarze