Tusk wróży upadek Kaczyńskiego!

Jarosław Kaczyński mówił o konieczności reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości

Szokujący wpis byłego polskiego premiera odbił się szerokim echem. Nic dziwnego, skoro Donald Tusk wywróżył upadek Jarosława Kaczyńskiego i całej partii Prawa i Sprawiedliwości.

 

Donald Tusk od kilku dni bardzo intensywnie angażuje się w polską politykę. Choć piastuje funkcję Przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej to widać, że zależy mu na tym, aby w najbliższych wyborach majowych Andrzej Duda nie został prezydentem po raz drugi.

 

Ostatnio wywołał burzę po słowach, w których stwierdził, że Andrzej Duda nie odmówi podpisu pod dwoma miliardami dla Telewizji Polskiej, bo boi się Kaczyńskiego i nie ma „powodu stać się mężczyzną”. Z kolei minister prezydencki odpowiedział, że gdyby Tusk był mężczyzną to sam by stanął do wyborów, a nie wystawiał swoją koleżankę Małgorzatę Kidawę – Błońską (PO).

 

Ostatnio na swoim profilu na Twitterze Donald Tusk podzielił się taką myślą:

PiS już wie, że niedługo straci władzę. Mimo nadciągającego kryzysu rozda jeszcze trochę pieniędzy (głównie swoim), aby zbudować mit złotej epoki Kaczyńskiego. Winę za bankructwo i drożyznę zrzuci na następców. Taka strategia.

 

Na odpowiedź ze strony PiS-u nie trzeba było długo czekać. Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Dudy odpowiedział:

 

Dziwnym trafem tam gdzie pojawia się Pan zaczyna się kryzys. A to finansowy, a to Brexit…. Może przestanie Pan już z łaski swojej straszyć Polaków?

 

Jak widać konflikt na linii PiS – PO cały czas trwa. Jedni nie potrafią żyć bez drugich. Ale kto w końcu odpowie za rosnące ceny?

 

ZOBACZ: Twierdzi, że ma romans z Andrzejem Dudą. Jolka Rosiek opublikowała MOCNE nagranie!

 

Źródło: TwitterKomentarze