TVP Info pokazało mszę św. w rocznicę śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. Wystąpienie prezesa też

W tym tygodniu przypadała siódma rocznica śmierci matki Lecha i Jarosława Kaczyńskich. TVP postanowiło pokazać na antenie część transmisji z mszy świętej w jej intencji, chociaż sama nigdy nie pełniła żadnej publicznej funkcji.  

Co roku w kościele w Starachowicach odbywa się msza święta w intencji Jadwigi Kaczyńskiej, w której uczestniczy prezes PiS. Właśnie tam urodziła się i spędziła część życia Jadwiga Kaczyńska. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ta msza została pokazana przez telewizję publiczną. W TVP Info można było obejrzeć fragment nabożeństwa i… wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, które miało miejsce zaraz po jego zakończeniu. 

Czytaj także: Federacja piłkarska jak mafia. Platini komentuje sytuację w FIFA

Najwięcej kontrowersji wzbudza to, że Jadwiga Kaczyńska podczas całego swojego życia nie pełniła żadnej funkcji publicznej, z zawodu była nauczycielką języka polskiego. Portal Wirtualne Media przypominiał, że nie było to pierwsze tego typu “upamiętnienie” matki braci Kaczyńskich. Dwa lata temu TVP pokazało specjalny spot, w którym najpierw Jadwiga Kaczyńska opowiadała o patriotyzmie, a później mówił o niej jej syn. Dłuższy materiał na jej temat znalazł się też w wiadomościach. 

Czytaj także: Znudziła Ci się Twoja praca? Rząd da Ci półroczny urlop

Jak zaznacza portal Wirtualne Media – rocznic śmierci Jadwigi Kaczyńskiej nie upamiętnia w ten sposób żadna inna stacja. 

Matka braci Kaczyńskich zmarła 17 stycznia 2013 roku po ciężkiej chorobie.Komentarze