TVP planuje serial o Wyklętych

Dyrektor programu pierwszego Telewizji Polskiej w rozmowie z Dziennikiem.pl zapowiedział, że TVP będzie niedługo realizowała wysokobudżetowy serial o Żołnierzach Wyklętych.

Jan Pawlicki nowy dyrektor TVP1 udzielił wywiadu Dziennikowi.pl, w którym odnosił się głównie do ostatnich i przyszłych zamian kadrowych w zarządzanej przez niego kanale. Potwierdził powrót programu „Warto rozmawiać”, którego prowadzącym był Jan Pospieszalski. Monika Olejnik za kadencji Pawlickiego nie może spodziewać się powrotu do Telewizji Publicznej. – Pozdrawiam panią Monikę, ale to jest zbyt specyficzna forma publicystyki, jaką uprawia. Szanuję ją jako dziennikarkę. W tym przypadku jednak nie przewiduję takiej możliwości, żeby pani Monika dostała ode mnie ofertę.

Po raz kolejny przewinął się także wątek Mariusza Max Kolonki. – Jestem wielbicielem jego talentu, ponieważ trzeba potrafić „szyć” przez pół godziny do kamery, żeby ludzie tego słuchali i jednocześnie utrzymywać poziom zainteresowania i adrenaliny. To jest duża umiejętność, którą doceniam jako dziennikarz. W tej chwili, tak jak powiedział sam Max Kolonko, programów się nie dostaje, tylko programy są kupowane. Więc być może tak się złoży, że pan Max Kolonko otrzyma ofertę z naszej strony – mówił dyrektor TVP. Czy tym razem Max Kolonko odpowie na swoim kanale na taką propozycje?

Jednym z wątków rozmowy byli także Żołnierze Wyklęci, o których Pawlicki powiedział – To są bohaterowie, którzy teoretycznie przegrali, zostali wymazani z historii, a teraz wracają. (…) Ludzie się z tymi bohaterami identyfikują, co widać na oprawach stadionowych podczas meczy czy na Marszu Niepodległości – dodając – Planujemy serial o Żołnierzach Wyklętych.

Na razie dyrektor TVP1 nie zdradził większej ilości szczegółów, co do planowanej produkcji.

Źródło: Dziennik.pl

JSKomentarze