TVP spełniła obietnicę. TEN kanał nadaje teraz w lepszej jakości!

Telewizja Polska wreszcie spełniła obietnicę i podniosła jakość jednego ze swoich kanałów. Widzowie czekali na to od lat. Jak oglądać stację w lepszej jakości?

Chodzi o TVP Polonia. Kanał w jakości HD można już odbierać satelitarnie, a operatorzy kablowi będą przełączać się na nowy standard sukcesywnie. Wszystko zależy od ich możliwości technicznych i organizacyjnych.

– Stałe podnoszenie jakości technicznej kanałów oferty programowej jest ważnym celem jaki postawiła sobie Telewizja Polska. Ambicją TVP jest aby wszystkie nasze programy docierały do widzów co najmniej w jakości HD, co sukcesywnie realizujemy – mówi Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji Telewizji Polskiej.

Fot. Pixabay

TVP Polonia to telewizja adresowana do Polonii i Polaków za granicą, ale również do obcokrajowców interesujących się Polską.

– Telewizja Polonia już od 27 lat łączy Polaków na całym świecie. Mamy wiernych widzów, którzy z nami rozpoczynają i kończą dzień. Zmieniamy się dla nich, udoskonalamy zarówno program, jak i jakość obrazu i dlatego, od 1 września wprowadzamy emisję programów w rozdzielczości HD – mówi Magdalena Tadeusiak-Mikołajczak, dyrektor TVP Polonia.

W TVP Polonia można znaleźć programy o życiu i działalności środowisk Polonii i Polaków oraz reportaże i filmy dokumentalne przedstawiające wybitnych Polaków. Dzięki TVP Polonia można oglądać program informacyjny „Polonia 24” oraz „Focus on Poland” (w języku angielskim),

– Jeden z naszych rodaków, mieszkający od wielu lat poza krajem, powiedział: „Oglądam Telewizję Polonia, bo kocham Polskę. Polskę, która jest po prostu piękna – mówi dyrektor TVP Polonia. – Zapraszam więc do oglądania bogatej i różnorodnej oferty programowej, bo pokazujemy w niej wszystko, co w Polsce ważne, interesujące i piękne. I już od 1 września – w technologii HD.

TVP Polonia HD jest również dostępna na tvppoloniastream.tvp.pl.

Zobacz także: CO się dzieje w TVP!? Spłonęły serwery?

Fot. PixabayKomentarze