Twierdzą, że Ziemia ma DWA Księżyce. Zaskakujące odkrycie uczonych

księżyce, bilbord na księżycu, lód na biegunach księżyca

Polski astronom pracujący w Arizonie Kacper Wierzchoś poinformował opinię publiczną za pomocą Twittera o swoim wielkim odkryciu. Z jego obserwacji wynika, że nasza planeta ma dwa Księżyce! Ja to możliwe? 

Wierzchoś pracujący w Catalina Sky Survey w Arizonie wraz ze swoim kolegą Teddym Pruyne 15 lutego zaobserwowali dziwny obiekt. Planetoida o rozmiarach około 1,5 – 3,5 metra została nazwana  2020 CD3, a jej zachowanie wskazuje na to, że stała się naszym drugim, małym księżycem.

 

ZOBACZ TEŻ: Chciał się zemścić na byłej dziewczynie, a spalił jej rodzeństwo i całą kamienicę. Jest wyrok dla bestii z Lęborka

 

Jak wykazały obserwacje, planetoida okrąża Ziemię po owalnej orbicie w ciągu 47 dni. Ponieważ  2020 CD3 wykracza poza orbitę Księżyca, to jej własna jest bardzo niestabilna. Wkrótce nasz drugi księżyc może po prostu odlecieć!

 

 

Wierzchoś podkreśla, że takie zjawisko jest bardzo rzadkie, chociaż w ostatnich latach już mieliśmy z nim do czynienia. W latach 2006-2007 planetoida 2006 RH120 pełniła rolę drugiego księżyca.

 

Wiadomości o takim odkryciu rozpaliły media społecznościowe. Doniesienia mówiące o tym, że nasz drugi księżyc jest „wielkości samochodu” zmotywowały nawet Elona Muska właściciela marki Tesla do zapewnienia, że to „nie jego auto” krąży po orbicie.

 

 Komentarze