Tygodnik Solidarność zadrwił z Radosława Majdana. Poszło o chrzest Henia!

Tygodnik Solidarność to prawicowy magazyn o tematyce społeczno-politycznej. Pierwszy numer wydano w 1981 roku, a redaktorami naczelnymi byli między innymi Tadeusz Mazowiecki i Jarosław Kaczyński, aktualnym naczelnym jest Michał Ossowski.

Obecnie Tygodnik Solidarność jest dostępny w wersji internetowej na portalu tysol.pl. Tam też opublikowano artykuł Jerzego Bukowskiego, w którym autor drwi, czy też wytyka pewne niekonsekwencje Radkowi Majdanowi. Chodzi o chrzest syna Majdana i Małgorzaty Rozenek- Majdan, Henia.

 

Jerzy Bukowski przywołuje wypowiedź Radzia na łamach portalu Jastrząb Post, w którym były piłkarz deklaruje, że nie będzie chrzcił dziecka. Powody są następujące:

 

Za dużo rzeczy dzieje się w Kościele takich, które nam się nie podobają. Na razie nie chcemy i nie będziemy chrzcić naszego syna Myślę, że Kościół powinien zająć się wiarą, nie polityką. Myślę, że te całe sytuacje pedofilskie też nie wpływają dobrze na wizerunek Kościoła. Pewnie też to, że nie akceptują metody in-vitro, więc nie będę wysyłał syna do środowiska, które nie akceptuje tej metody.

 

Moje szczęście😍moja miłość😘moje życie💙 – https://www.instagram.com/r_majdan/

 

Autor artykułu w Tygodniu Solidarność uważa, że skoro taka jest postawa Radosława i Małgorzaty(?), to w swej decyzji powinni być konsekwentni. Skoro Kościół jest tak „niedobry”, że nie akceptuje in vitro, to Majdanowie nie powinni chodzić też na inne uroczystości. Chodzi tu o śluby znajomych, pogrzeby, chrzciny czy komunie.

 

Dalej Jerzy Bukowski sugeruje zmianę postawy Małgosi i Radka, tylko w sytuacji, gdy Kościół zweryfikuje swoje stanowisko:

 

Oczywiście to się może zmienić, ale pod warunkiem, że Kościół sprosta ambitnym wymaganiom owej pary, czyli całkowicie się zmieni akceptując stosowanie metody in-vitro, pochwalając antykoncepcję, udzielając ślubów parom homoseksualnym, usuwając z Dekalogu przykazania zakazujące trudnych w stosowaniu zachowań, modyfikując listę grzechów głównych i w ogóle stając na takich wyżynach moralnych, na jakich znajdują się państwo Majdanowie.

 

Redaktor Tygodnika Solidarność ma sporo racji w swoich ironicznych wywodach. Choć zapomniał o jeszcze jednej niekonsekwencji. Skoro księża nie akceptują metody in vitro, to dlaczego zgadzają się na chrzest dzieci poczętych za pomocą tej metody…?

Zobacz też: Sypialnia czy spacer? Tak Małgrzata Rozenek wyszła z domu! (FOTO)Komentarze