TYLE kosztuje firmę nowy pracownik! Kwota zwala z nóg!

Każdy, kto jest pracodawcą doskonale wie ile kosztuje czasu oraz pieniędzy przyjęcie kolejnej osoby do pracy. Ale ile dokładnie kosztuje firmę nowy pracownik?

 

To ile kosztuje firmę nowy pracownik? Ta kwota wprost zwala z nóg! Zgodnie z raportem „Barometr Rynku Pracy” przygotowanego przez Work Service koszt zatrudnienia nowej osoby oscyluje w granicach 92 tys. złotych! Na kwotę składają się m.in. cały proces rekrutacji, szkolenia, wdrożenia oraz badania lekarskie.

 

Jak dalej czytamy w tym raporcie cały proces gruntowego i dokładnego wdrożenia nowego pracownika na konkretne stanowisko pracy może potrwać aż dziewięć miesięcy! I dopiero właśnie po czasie tych dziewięciu miesięcy „firma jest w stanie miarodajnie wykorzystać potencjał nowego pracownika”.

 

A jak okazuje się z najnowszych badaniach 20% Polaków chciałoby zmienić stanowisko pracy w ciągu najbliższych pięciu lat. Czyli co piąty polski pracownik nie czuje się dobrze na obecnym stanowisku. Największym powodem chęci zmiany jest zbyt niskie wynagrodzenie, a także brak możliwości rozwoju.

 

ZOBACZ TEŻ: Szukasz pracy? Unikaj TYCH zawodów!

 

Dla pracodawców największym wyzwaniem okazuje się nie tyle znalezienie nowego pracownika ile umiejętność jego zatrzymania! Jak czytamy dalej w raporcie „Barometr Rynku Pracy”: „Wynika to z rosnących kosztów ponoszonym na zatrudnienie i przystosowanie do pracy nowej osoby oraz niedoboru specjalistów na rynku. Wg danych Eurostat, w pierwszym kwartale 201 r. odnotowano wzrost kosztów pracy o 5,9 proc”.

 

Źródło: Business Insider, Work ServiceKomentarze