Tyle wyda PiS na kampanię prezydencką Andrzeja Dudy!

Andrzej Duda w trakcie swojej konwencji

Nie jest czymś nowym, że w polityce głównie chodzi o pieniądze. Same idee, jeśli nie potrafi się ich odpowiednio wypromować nie można wiele wówczas wiele wygrać. Nic więc dziwnego, że każda złotówka dla sztabów wyborczych jest na wagę złota.

 

Za pieniądze w kampanii prezydenckiej można wiele rzeczy zrobić. Zorganizować spotkania wyborcze, opłacić wynajem sali, ulotki, banery, reklamy, spoty wyborcze, plakaty. To niestety wszystko kosztuje. A szczególnie jeśli chce się wygrać – to w końcu trzeba obkleić plakatami całą Polskę. Ale i tak gorzej jest przed wyborami do Parlamentu, kiedy na co drugim płocie widnieją plakaty wyborcze kandydatów z różnych opcji politycznych.

 

Kampania prezydencka ma to jednak do siebie, że wydatki są o wiele większe. Wypromowanie jednego kandydata i sprawienie, aby wyborcy na niego głosowali to wielki koszt: pracy i finansów. Nic więc dziwnego, że Prawo i Sprawiedliwość chce wydać na kampanię Dudy astronomiczną sumę!

 

Jak podają media Prawo i Sprawiedliwość przeznaczy na kampanię prezydencką Andrzeja Dudy prawie 20 milionów złotych! Ta kwota zwala z nóg! Bo np. Władysław Kosiniak – Kamysz zamknie się w ok. 2 milionach.

 

Z kolei np. Krzysztof Bosak ma trudną sytuację, bo odmówiono mu kredytu w banku. Z kolei Szymon Hołownia wierzy, że uda się zebrać kilkaset złotych.

 

ZOBACZ: Jan Nowicki odchodzi? Wstrząsające doniesienia…

 

Na pomoc Dudzie przychodzą lokalne środowiska PiS, Kościół (gdzie niekiedy po Mszach zbiera się podpisy poparcia!), czy TVP Jacka Kurskiego. Czy szanse wobec tego są równe w tym wyścigu?

 

Źródło: planeta.plKomentarze