TYLE wynosi różnica między emeryturą w Polsce a w Niemczech! Niektórzy nie dowierzają.

Różnica między emeryturą w Polsce a w Niemczech jest kolosalna! Ile wynosi?

Która z emerytur, polska czy niemiecka bardziej się opłaca? Jak kształtują się minimalne średnie i świadczenia emerytalne w naszym kraju oraz u zachodniego sąsiada? Jak przekłada się to na koszty życia? Rząd w Polsce przekonuje, że nasz kraj ściga Zachód, często porównując Polskę do naszych zachodnich sąsiadów. Jak się jednak okazuje, do Niemiec jest nam jeszcze bardzo daleko, a idealnym dowodem na to są emerytury.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wielu z nas zapomniało zapłacić 270 zł! Teraz kontrole nakładają mandaty.

 

Seniorów w Polsce dzieli ogromna przepaść do poziomu emerytur seniorów w Niemczech. Porównując nawet je z kosztami życia w obu przypadkach – wypadamy faktycznie bardzo źle. Średnia emerytura w Polsce – według najnowszych danych GUS – to ok. 1970 netto zł miesięcznie na rękę, co przekłada się na 460 euro. Z kolei w Niemczech średnia emerytura sięga ok. 820 euro na rękę miesięcznie, czyli w przeliczeniu ok. 3514 zł.

 

ZOBACZ TAKŻE: Spędził 3h na mrozie czekając na pociąg. Rekompensata jaką dostał zwala z nóg!

 

Najniższa emerytura w Polsce od tego roku wynosi 1027 zł netto i zacznie obowiązywać od marca. Jest to niespełna 240 euro. U zachodnich sąsiadów podstawowa emerytura dopiero zacznie obowiązywać od przyszłego roku, jednak już teraz można liczyć na ponad dwa razy więcej. Najniższe świadczenia emerytalne w Niemczech wyniosą ok. 500 euro miesięcznie na rękę, co przekłada się na blisko 2143 zł na rękę. Oczywiście, przeliczając na złotówki, koszty życia w Niemczech będą wyższe niż w Polsce. Jednak nie aż tak, jak by się mogło wydawać. Biorąc pod lupę podstawowe produkty spożywcze takie jak chleb, jajka, ser, szynka, masło, olej, mleko, ziemniaki, w Polsce zapłacimy około 51 zł. W Niemczech za dokładnie te same produkty zapłacimy nieco ponad 63 zł po przeliczeniu z euro.

 

Fot. pixabay

 Komentarze