Tym gestem Putin zapewnił sobie sympatię internautów. ZOBACZ co zrobił!

Prezydent Rosji Władimir Putin w nietypowy sposób zaskarbił sobie przychylność chińskich internautów. Stało się tak dzięki nagraniu video, na którym przedstawiono go, gdy gra na fortepianie oczekując na prezydenta Chin.

 

Władimir Putin jest traktowany z wyjątkową atencją podczas trwającego w Pekinie Forum Pasa i Szlaku. Rosyjski lider przemawiał jako drugi po przywódcy Chin na otwarciu szczytu. Podczas wtorkowej sesji został jako jedyny osobiście odprowadzony do sali obrad przez prezydenta Xi Jinpinga.

 

Wreszcie do sieci trafiło nagranie, na którym prezydent Rosji gra na fortepianie dwa utwory odnoszące się do Moskwy i Sankt Petersburga. Putin „skrócił sobie” w ten sposób czas oczekiwania na Xi Jinpinga w rezydencji Diaoyutai w Pekinie.

 

Władimir Putin, PAP/EPA.

 

Nagranie Putina grającego na fortepianie zdobyło popularność w chińskim internecie. Niektórzy z użytkowników zarzucili prezydentowi, że grał na rozstrojonym instrumencie. Większość z podziwem odnosiła się do jego szerokiej gamy jego umiejętności.

 

Jak napisał w komentarzu do popisów muzycznych Putina dziennik South China Morning Post:

 

„Od bycia szpiegiem KGB po funkcję prezydenta, od pilotowania myśliwca po zapasy, w egzystencji Putina jest coś zarazem humorystycznego, jak i radującego serce”.

 

PAP
kdKomentarze