Uciekał przed policją, bo w aucie miał…

Kolejny dramatyczny pościg! Policja goniła mężczyznę, który uciekał autem. Zrobił to dlatego, bo w samochodzie miał schowane…

Funkcjonariusze jaworskiej komendy patrolowali miasto. Nagle zauważyli BMW. Za kierownicą siedział znany im mieszkaniec powiatu, który miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

– W związku z powyższym mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej, jednak kierujący nie reagował na wydawane przez mundurowych sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać – relacjonuje Policja.

Policjanci zaczęli go gonić z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Żeby unieruchomić zagrażający innym uczestnikom ruchu samochód, funkcjonariusz wykorzystał broń służbową. Na szczęście udało się zatrzymać kierowcę.

Fot. Pixabay

Kierujący oraz pasażerka auta trafili do jaworskiej komendy. Mężczyzna miał w organizmie środki psychotropowe. W aucie odnaleziono saszetkę, w której znajdowało się plastikowe opakowanie z zawartością metamfetaminy.

Zatrzymany kierowca usłyszał łącznie sześć zarzutów, w tym także za czynną napaści na policjanta.

Grozi mu do dziesięciu lat więzienia. Na razie trafił na trzy miesiące do aresztu.

Warto wspomnieć o innej sytuacji. W Mszczonowie na ul. Grójeckiej zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci, którzy zaczęli udzielać pomocy poszkodowanym. Wśród uczestników wypadku był 3-letni chłopiec. Maluch nie oddychał. Nie miał też funkcji życiowych.

Zobacz także: Weszli do przedszkola i doznali szoku! Był tam bardzo rzadki…

Fot. PixabayKomentarze