Uczniowie nie obejrzą tego filmu. POWÓD? Nie spodobał się księdzu… ZOBACZ DLACZEGO (VIDEO)

Uczniowie jednej z polskich szkół podstawowych im. Jana Pawła II w Rypinie mieli zobaczyć najnowszą wersję „Pięknej i Bestii”. Plany uległy jednak zmianie, kiedy dyrektor szkoły zobaczył opinię księdza, który nawołuje do bojkotu filmu.

 

Warszawski proboszcz ks. Przemysła Śliwiński uważa, że film promuje homoseksualizm. Opublikował nawet petycję na stronie citizengo.org w tej sprawie. Należy przy tym zaznaczyć, że ksiądz nie widział filmu do tej pory. Jak czytamy w petycji złożonej na stronie internetowej:

„W ekranizacji skierowanej do dzieci pojawia się wątek homoseksualny. Jest to głęboko niemoralne i nieetyczne, aby tego typu treści były kierowane do młodego pokolenia! Usiłuje się w ten sposób pokazać „ludzkie wypaczenia” jako coś normalnego. Zawiera rażącą, bezwstydną reklamę grzechu i perwersyjnych stosunków seksualnych.”

 

Dla wyjaśnienia, w filmie występuje LeFou – pierwszy homoseksualny bohater Disneya, który zakochuje się w jednej z postaci filmowych, Gastonie.

 

Zapewne również z tego samego powodu emisja „Pięknej i Bestii” dla dzieci została zakazana w Rosji. Film dostępny jest dla widzów dopiero od 16 roku życia.

 

Wy też uważacie, że dzieci nie mogą obejrzeć nowej, filmowej wersji kultowej historii Disneya? Poniżej publikujemy zwiastun filmu.

Źródło: onet.pl

kdKomentarze