Uczniowie wrócą do szkół? ZNAMY STANOWISKO MINISTRA EDUKACJI!

Mimo trzeciej fali koronawirusa pojawiła się nadzieja, że uczniowie wrócą do szkół tuż po Wielkanocy. Przemysław Czarnek odniósł się do tej sprawy.

Gościem radiowej „Jedynki” był Przemysław Czarnek, gdzie między innymi pytano go o powrót dzieci do szkół. Minister stwierdził, że „trzecia fala jest widoczna, ale lepiej, że występuje teraz niż za miesiąc”. Czarnek poradził też, aby zachowywać ostrożność, a jeśli się to uda, to z optymizmem przychyli się do decyzji o powrocie.

Minister edukacji podkreślał również, że około 90% nauczycieli jest zaszczepionych, a frekwencja w szkołach również utrzymuje się na poziomie 90%. Czarnek wypowiedział się również na temat matur i wyraźnie podkreślił, że wymagania obniżono o 20%, a szkoły będą również zachęcać uczniów do czynnego udziału w zajęciach dodatkowych. Na wsparcie rząd chce przekazać 230 mln zł, dlatego powrót do szkół będzie jeszcze przyjemniejszy.

Wiemy, że uczniowie są zmęczeni zajęciami przed komputerem, dlatego życzymy im wszystkim szybkiego powrotu w mury szkół. Edukacja zdalna jest nie lada wyzwaniem, ale ze słów Ministra wynika, że uczniowie utrzymują wysoki poziom i z ambicją podchodzą do powierzanych im obowiązków, pomimo trudności dzisiejszych czasów.

Źródło: wp.pl

Zobacz także: Tragiczny wypadek na A4. WINNY JEST KIEROWCA!Komentarze