Udawał, że przewozi pizzę. W środku był towar wart milion złotych!

Małopolska policja informuje o nietypowym transporcie towaru wartego ponad milion złotych.

Zatrzymany w Krakowie mężczyzna poruszał się dostawczym Citroenem po brzegi wyładowanym pudełkami na pizzę. W środku jednak zamiast włoskiego dania, znajdował się nielegalny i bardzo cenny towar.

 

fot. malopolska.policja.gov.pl

 

Krakowscy kryminalni już wcześniej ustalili, że prawdopodobnie odbędzie się transport towaru bez akcyzy, który później miał być sprzedawany na różnych targowiskach.

 

fot. malopolska.policja.gov.pl

 

Jak się okazało, ich ustalenia były słuszne:

 

Funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej oraz komendy miejskiej Policji w Krakowie zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 63-letniego mężczyznę, który w samochodzie przewoził blisko 800 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wprowadzenie na rynek tych nielegalnych wyrobów tytoniowych spowodowałoby straty Skarbu Państwa w wysokości blisko miliona złotych*

 

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do winy. W zależności od kwalifikacji czynu, grozi mu kara grzywny lub więzienia. Możliwe jest także zasądzenie obydwu tych kar łącznie.

 

>>>Kamil Durczok zabrał głos w sprawie Beaty Kozidrak „Stać mnie na to, żeby (…) mieć w dupie opinię kilku milionów baranów”

 

fot. malopolska.policja.gov.pl

 

* cyt. malopolska.policja.gov.plKomentarze