Uderzył się w głowę! Po jakimś czasie wyrósł mu… prawdziwy róg!

Uderzył się w głowę! Po jakimś czasie wyrósł mu… prawdziwy róg!

Lekarze, którzy zajmowali się tym pacjentem byli zdumieni! 74-letni mężczyzna pochodzący z Indii pewnego dnia uderzył się w głowę. Niedługo później zauważył, że w tym samym miejscu wyrósł mu prawdziwy róg.

Wszystko zaczęło się w 2014 roku. 74-letni Shyam Lal Yadab uderzył się w sam czubek głowy. Kilka miesięcy później w tym samym miejscu pojawiła się nietypowa narośl, do złudzenia przypominająca… zwierzęcy róg.

Zobacz również: MARTA MANOWSKA w odważnym zdjęciu! Pokazała się tylko w…

Mężczyzna nie przejmował się swoim stanem zdrowia. Przez wiele lat konsultował się wyłącznie z fryzjerem, który ścinał róg. Niestety, była to walka z wiatrakami, ponieważ róg zawsze odrastał.

Hindus zgłosił się do szpitala, gdy róg osiągnął wymiary 10 centymetrów. Narośl doskwierała mężczyźnie i zaczęła powodować ból. Lekarze ze szpitala w Sagar byli zszokowani. Nigdy dotąd nie spotkali się z podobnym przypadkiem.

Przeprowadzili zabieg usunięcia rogu i dodatkowo przeszczepili pacjentowi skórę w to samo miejsce. W ten sposób chcieli zapobiec pojawieniu się po raz kolejny niespotykanej narośli.

W terminologii medycznej, taki typ rzadkiej narośli jest nazywany rogiem skórnym. Składa się głównie z mas kreatyny, czyli tego samego materiału, który odnajdziemy także w paznokciach czy skórze. Zazwyczaj są usuwane sterylną żyletką. Jednak pacjent nadal będzie pod naszą opieką – powiedział jeden z lekarzy.

Źródło: Popularne.pl

 Komentarze