Ujawniono pełne nagranie z zatrzymania i morderstwa George’a Floyd’a. Zobacz! (18+)

Śmierć George’a Floyd’a wstrząsnęła światem, a w USA wywołała falę protestów.

Mężczyzna został zatrzymany 25 maja 2020 pod zarzutem sfałszowania 20 dolarów. Policjant Derek Chauvin przez 8 minut i 46 sekund uciskał kolanem kark Floyda przyciskając go do ziemi. W Minneapolis jest to dopuszczalna metoda obezwładniania, lecz przez ostatnie 2 minuty i 53 sekundy George był już nieprzytomny. Wcześniej błagał: „Nie mogę oddychać” i „Nie zabijaj mnie”.

 

Dopiero teraz Daily Mail upublicznił pełne nagranie z tego przerażającego zdarzenia:

 

Przerażenie na twarzy George’a Floyda, gdy początkujący policjant celuje w jego głowę, podczas gdy George siedzi w swoim samochodzie, można dziś zobaczyć po raz pierwszy.

 

Nagranie pochodzi z kamer funkcjonariuszy Thomasa Lane’a i Alexa Kuenga, którzy uczestniczyli w śmiertelnym aresztowaniu.

 

Taśmy pokazują w najdrobniejszych szczegółach, jak Floyd błaga „Mr. Oficerze, proszę, nie strzelaj do mnie. Proszę, człowieku ”, przed walką, która zakończyła się jego śmiercią. Pokazuje również, jak Floyd stawiał opór, gdy gliniarze próbowali wepchnąć go na tył samochodu, mówiąc im, że cierpi na klaustrofobię i niepokój.

 

 

Video zaczyna się od sceny, gdy Lane puka latarką w okno samochodu Floyda.  Gdy tylko kierowca otwiera drzwi, Lane wyciąga broń i celuje w głowę Floyda. 46-letni Floyd błaga go, by nie strzelał, mówiąc: „Patrzę ci prosto w oczy. Proszę, nie strzelaj do mnie. Właśnie straciłem mamę, człowieku ”.

 

Thomas Lane celuje w głowę George’a Floyd’a – fot. youtube daily mail

 

Po walce, by zabrać Floyda do radiowozu, nagle znajduje  się na chodniku z kolanem Chauvina na szyi. Floyd mówi, że nie może oddychać wiele razy i woła swoją „mamę”, ale jego głos powoli słabnie, gdy gaśnie się jego życie, nawet mówi: „Prawdopodobnie umrę w ten sposób”.

 

UWAGA: Poniższe nagranie zawiera drastyczne sceny!

 

https://www.youtube.com/watch?v=YPSwqp5fdIwKomentarze