UJAWNIONO szczerą rozmowę Dudy z Morawieckim! Rozmawiali o…

Andrzej Duda zadeklarował swoim wyborcom, że będzie walczył o 13 emeryturę, a także godną waloryzację świadczeń emerytalnych i rentowych. Temat ten poruszył podczas niedawnego spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim. Obaj panowie rozmawiali min. o wyższej stawce emerytury minimalnej.

Deklaracje padły z ust prezydenta podczas spotkania z mieszkańcami Nowego Miasta Lubawskiego. Prezydent Duda powiedział swoim wyborcom, że niedawno spotkał się premierem Mateuszem Morawieckim. Panowie poruszyli temat emerytur, co szczególnie powinno cieszyć seniorów. Głowa państwa ma nadzieję, że zapowiadana waloryzacja świadczeń emerytalnych nie będzie o przysłowiowe 10 zł, ponieważ „to jest nic”. Prezydent powiedział, że tę sumę powinno być widać w portfelu i wierzy, że będzie to minimum 70 złotych.

 

ZOBACZ:Lech Wałęsa zszokował wypowiedzią o śmierci Morawieckiego. Padły mocne i KONTROWERSYJNE słowa!

 

Dwaj najważniejsi politycy w Polsce rozmawiali również na temat konieczności podwyższenia najniższej emerytury. Choć stawka cały czas jest podwyższana. Andrzej Duda chciałby żeby wynosiła minimum 1200 złotych. „To jest naprawdę kwestia elementarnej przyzwoitości i tak się wstępnie umówiliśmy z panem premierem, że ta najniższa emerytura w tym roku osiągnie poziom 1200 zł. Będę walczył o 13. emeryturę, godną waloryzację emerytur i rent przynajmniej o 70 zł oraz wyższą emeryturę minimalną”.

 

ZOBACZ TAKŻE:NOWY DODATEK DLA WSZYSTKICH! 300 PLUS – rządowy program, dzięki któremu…

 

źródła: se.pl, foto twitter.comKomentarze