Ukraińskie produkty z POLSKI? Potężny ukraiński koncern wchodzi na POLSKI RYNEK

Ukraińcy wchodzą na polski rynek i to na dość poważnym stopniu. Wartość inwestycji – 50-57 mln euro. Dwie potężne fabryki i to nie byle kogo a jednego z największych producentów soków oraz koncentratów na Ukrainie.

 

Firma T. B. Fruit planuje budowę dwóch fabryk w Polsce Wartość inwestycji – 50-57 mln euro. Niewykluczone, że pierwsza budowa może rozpocząć się już w przyszłym roku, spółka zakłada,  że do 2021 roku zdoła pokryć około 10 % światowego rynku pektyny.

 

T.B. Fruit to potężny ukraiński producent soków zagęszczonych. Wartość inwestycji to około 50-57 mln euro. Jedna z fabryk ma powstać w Brzostowcu koło Grójca. Inwestycja ta opiewa na kwotę  25-30 mln euro, a stworzony zakład będzie w stanie przetwarzać ponad 2,5 tys. ton jabłek dziennie. W zakładzie powstanie około 70 miejsc pracy. Pytanie, zatem dla kogo fabryki szykują miejsca pracy, czy będzie to nowy cel i nowy powód przyjazdu Ukraińców do Polski?

 

T.B. Fruit posiada obecnie osiem zakładów przetwórstwa owoców i warzyw. 40 % produkcji jest realizowane w Polsce, tyle samo na Ukrainie, a 20 % w Mołdawii.

 

źródło: tbfruit.com

fot.: pixabay

kgKomentarze