Umierają dwukrotnie częściej! Płeć ma duże znaczenie w walce z koronawirusem!

Według spostrzeżeń i analiz przeprowadzonych przez amerykańską doktor Deborah Birx śmiertelność na koronawirusa jest zależna od płci. Mężczyźni umierają dwukrotnie częściej niż kobiety. Dotyczy to wszystkich grup wiekowych.

Doktor Deborah Birx, która jest osobistym lekarzem prezydenta USA, Donalda Trumpa swoje badania przedstawiła podczas specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w Białym Domu. Lekarka swoje badania oparła na danych nt. koronawirusa napływających z Włoch, gdzie odnotowuje się bardzo wysoką liczbę zachorowań i zgonów. Doktor Birx przyznała, że z jej analiz wynika, że mężczyźni umierają dwukrotnie częściej niż kobiety i nie jest to tendencja zależna od wieku chorej osoby. Nie oznacza to jednak, że kobiety mogą czuć się bezpieczne, ponieważ wirus nie wybiera sobie ofiar według kategorii płci.

 

ZOBACZ:Kobieta z koronawirusem zdradziła męża! Przez nią całe miasto…

 

 

Doktor z USA uważa również, że bzdurą jest mówienie, że koronawirus atakuje jedynie osoby starsze, po 60 roku życia. Koronawirusem zarażają się  również 20 i 30-latkowie. Jednak to właśnie ludzie młodzi mają większe szanse na powrót do zdrowia niż starsi. Medyk dodała również, że aby skutecznie zapobiec pandemii koronawirusa w USA społeczeństwo powinno podchodzić odpowiedzialnie do walki z chorobą. Należy więc ograniczyć przebywanie w dużych skupiskach ludzkich i spotykanie ze znajomymi na czas trwania pandemii. Dane z USA są mocno niepokojące, a Amerykanie mają o czym myśleć, ponieważ na koronawirusa zachorowało tam prawie 17 tysięcy osób.

 

ZOBACZ TAKŻE:W TAKICH warunkach Pazurowie chronią się przed koronawirusem! RYZYKUJĄ?

 

 

źródła: o2.pl, foto: youtube.com

 

 

 

Komentarze