Uprawnia mózg i obniża ciśnienie krwi! Wystarczy przez 5 minut dziennie wykonywać to ćwiczenie!

5-minutowy, nowatorski trening może uchronić nas przed chorobami układu krążenia, a nawet zawałem serca. Określone ćwiczenie należy wykonywać codziennie.

Wyniki badań naukowych jednoznacznie potwierdzają, że zaledwie 5 minut dziennie tego typu ćwiczeń, do których nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać, przynosi o wiele większe korzyści naszemu sercu niż codzienny 30 minutowy trening aerobowy.

 

Nowatorski trening siły mięśni oddechowych wykonuje się za pomocą specjalistycznego, przenośnego trenażera. Jest to czynność, którą można wykonywać zarówno w domu jak i w pracy. Ćwiczenie można przeprowadzić bez przebierania się czy jakiegokolwiek przygotowania wstępnego.

W praktyce ćwiczenia IMST (Inspiratory Muscle Strength Training) polegają na energicznym wdychaniu powietrza przez przenośne urządzenie, pobudzając w ten sposób mięśnie wdechowe.

 

Naukowcy zaobserwowali, że zaledwie 30 inhalacji dziennie wystarczy, aby długotrwale obniżyć ciśnienie krwi.

 

ZOBACZ TEŻ:Niedźwiedź zgotował im prawdziwe piekło! Byli w drodze na upragniony…

 

Gdzie można kupić urządzenie?

Trenażery są dostępne w specjalistycznych sklepach internetowych lub sklepach medycznych. Ceny urządzeń IMST zaczynają się od 250zł i mogą sięgać do nawet 2500zł za sztukę.

 

Źródło:zdrowepasje/pixabayKomentarze