Urlopy 2020. Zaplanuj je tak, a będziesz miał kilka długich weekendów!

Urlopy 2020. Zaplanuj je tak, a będziesz miał kilka długich weekendów!

Końcówka roku, to idealny czas na to, by rzucić okiem w przyszłoroczny kalendarz i znaleźć sobie idealne daty na wzięcie urlopu. Odpowiednia kombinacja dni świątecznych i dni urlopowych może nam bowiem pozwolić na długi odpoczynek! Oto jak najlepiej zaplanować urlopy w 2020 roku. 

Na wstępie musimy zaznaczyć, że rok 2020 nie będzie zbyt korzystny pod względem świątecznych dni wolnych. Wiele z nich wypada w weekendy, więc będziemy mogli co najwyżej je odzyskać, ale nie zawsze będzie to możliwe. Tym bardziej powinniśmy bacznie spojrzeć w kalendarz, by zaplanować urlopy 2020.

 

ZOBACZ TEŻ: Martwy 10-latek pod kołdrą w hostelu. Makabra w Lublinie

 

Pierwsza okazja na długi weekend wypada przy okazji Nowego Roku. 1 stycznia wypada w środę, a kolejna okazja na odpoczynek to 6 stycznia – święto Trzech Króli. Jeśli więc weźmiemy wolne na środę i czwartek 2 i 3 stycznia, to razem z weekendem czeka nas 6 dni wolnego! 

 

 

Kolejna okazja na dłuższy odpoczynek dopiero w kwietniu. Wielkanoc 2020 wypada 12 kwietnia, toteż poniedziałek 13 kwietnia również będzie wolny. Biorąc wolne w w wielki czwartek, piątek, lub we wtorek 14 kwietnia teoretycznie też możemy wydłużyć swój odpoczynek.

 

Wyjątkowo słabo w tym roku wypada majówka. 1 maja to piątek, czyli święto Konstytucji 3 maja wypada w niedzielę. Pracodawca ma nam obowiązek „oddać” ten dzień wolny w innym terminie, ale czy zgodzi się to zrobić przy okazji majówki?

 

Boże Ciało 2020 wypadnie w czwartek 11 czerwca. Jeśli weźmiemy wolne na piątek 12 czerwca, to czekają nas cztery dni wolnego.

 

Równie słabo co majówka wypada 15 sierpnia. Święto Wniebowzięcia Matki Bożej i zarazem Święto Wojska Polskiego będziemy obchodzić w sobotę, a więc pracodawcy nie będą mieli nawet obowiązku „oddawać” nam tego dnia wolnego. Nici z długiego weekendu!

 

Kolejne okazje do dłuższego odpoczynku to 1 i 11 listopada. Święto Wszystkich Świętych niestety wypadnie w niedzielę, więc co najwyżej będziemy mogli liczyć na odebranie wolnego dnia od pracodawcy w innym terminie. 11 listopada, a więc Święto Niepodległości przypada na środę, jeśli więc weźmiemy wolne na poniedziałek i wtorek 9 i 10 listopada, lub na czwartek i piątek 12 i 13 listopada, to będziemy mieli pięć dni wolnego. 

 

Święta Bożego Narodzenia również nie wypadają zbyt korzystnie pod kątem ewentualnego urlopu. 25 i 26 grudnia to odpowiednio piątek i sobota, ciężko więc myśleć o dłuższym odpoczynku.

 

Jak widać rok 2020 nie będzie nas rozpieszczał okazjami do wypoczynku. Dlatego tym rozsądniej zarządzajmy swoimi dniami wolnymi i zaplanujmy urlopy zawczasu!

 Komentarze