Urodziła się z zespołem Downa. Nikt nie chciał jej zaadoptować, dopóki…

Luca Trapanese to 40-letni kawaler, który od zawsze marzył o posiadaniu dzieci. Mężczyzna cechuje się ogromną wrażliwością i serdecznością. Od wielu lat zajmuje się osobami chorymi. Luca od jakiegoś czasu jest adopcyjnym rodzicem małej Alby, dziewczynki, która urodziła się z zespołem Downa. 

Luca Trapanese jest singlem, który marzył o tym, by być tatą. Niestety prawo we Włoszech było dość rystrykcyjne i do 2017 roku adopcja dzieci przez samotnych rodziców nie była możliwa. W przeszłości mężczyzna opiekował się swoim bardzo chorym przyjacielem. Marzył o opiece nad dzieckiem potrzebującym, które wymaga szczególnej opieki.

Z jednej strony zdawał sobie sprawę, że jest to bardzo trudne, a z drugiej strony, miał świadomość, że nadaje się do tej roli jak nikt inny. Luca przez wiele lat pracował jako wolontariusz w lokalnym kościele, pomagając osobom z ciężkimi chorobami i niepełnosprawnościami.

Gdy 40-letni mężczyzna pierwszy raz ujrzał Albę, dziewczynkę z zespołem Downa, od razu wiedział, że musi jej pomóc. Żadna z potencjalnych rodzin nie chciała wziąć pod swój dach chorego malucha. Alba ma teraz 18 miesięcy i wygląda na bardzo szczęśliwą. Czuje się kochana. Luca w stu procentach oddaje się ojcostwu, stara się zabierać małą na wycieczki, organizuje jej specjalne święta czy niespodzianki urodzinowe.

To cudowna i wyjątkowa rodzina!

Źródło: Facebook

Zobacz też: Jako 10-latek wrzucił list w butelce do Atlantyku. Po 9 latach dostał odpowiedź!

Zdjęcia: Facebook

Komentarze