Urząd Miasta Łodzi chwali się nową „instalacją”. „Przy moście został zawieszony orzeszkomat”.

Orzeszkomat ma formę skrzynki, przypomina trochę budkę dla ptaków. W jego wnętrzu znajdują się orzechy włoskie i laskowe.

Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta Łodzi: „przy moście został zawieszony orzeszkomat”. Jednak orzeszki nie są przeznaczone dla ludzi, a dla zwierząt!

 

orzeszkomat przy wejściu – https://www.facebook.com/lodzpl

 

Instalacja w postaci wiszącego mostu pojawiła się w Łodzi nad ulicą Okólną w lesie Łagiewnickim. Przeznaczona jest dla wiewiórek!

 

Aby oswoić wiewiórki z nowym rozwiązaniem, przy moście został zawieszony orzeszkomat. – W jego magazynku mieści się półtora kilograma pożywienia. Wiewiórki najbardziej lubią orzechy włoskie i laskowe. Liczymy, że nęcone pokarmem przekonają się do korzystania z mostu – mówi Kamil Polański, kierownik Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt.*

 

Wiszący most dla wiewiórek, który zamontowano w łodzi, jest prawdopodobnie pierwszą w Polsce instalacją tego typu. Jeśli wiewiórki będą korzystały z mostu, Miasto planuje zawieszenie kolejnych mostów.

 

https://www.facebook.com/lodzpl

 

Urzędnicy liczą też na to, że kierowcy widząc most, zaczną zwracać baczniejszą uwagę na zwierzęta przebiegające przez drogę. Most więc ma mieć także wymiar edukacyjny.

 

Zobacz też:

Lublin walczy z komarami. Pomóc mają pewne przerażające stworzenia!

Mała dziewczynka do polskiego rządu: „Już minął rok, matoły”! (VIDEO)

 

*cyt. uml.lodz.plKomentarze