Urzędasy wtrącają się do taryf taxi

8 złotych opłaty początkowej, 3 złote za przejechany 1 km w I taryfie, godzina postoju 40 złotych – to maksymalne stawki za przejazd taksówką w Katowicach, zdecydowała Rada Miejska.

— Do Urzędu Miasta wpływało wiele skarg od pasażerów taksówek, którzy kwestionowali wysokość pobieranych opłat. Nasze analizy wykazały, że niektórzy taksówkarze niezrzeszeni pobierają np. 99 złotych za godzinę postoju oraz aż 5 złotych za przejechany kilometr w tzw. I taryfie – tj. w obrębie miasta, w godz. 6.00-22.00 w dni powszednie. Tymczasem najniższe stawki taksówkarzy zrzeszonych to 30 złotych za godzinę postoju i 1,6 złotych za przejechany kilometr w taryfie I. Dysproporcja jest bardzo duża – powiedział Maciej Stachura, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice.

Jak informuje portal onet.pl, radni jednogłośnie poparli uchwałę w sprawie ustalenia cen i stawek taryfowych maksymalnych za przewozy taksówkami na terenie miasta Katowice. Zapisano w niej następujące stawki maksymalne: opłata początkowa – 8 złotych, godzina postoju – 40 złotych, stawki za 1 przejechany kilometr to 3 złote – I taryfa, 4,5 złotych – II taryfa, 6 złotych – III taryfa, 9 złotych – IV taryfa.

I nadal będę kłamać, że mamy wolny rynek?

BRKomentarze