Usuwał gniazdo szerszeni. Wyszło fatalnie! [VIDEO]

szerszeni

Szerszenie to bardzo groźne owady, które potrafią naprawdę mocno dać się we znaki ludziom. Ten mężczyzna chciał pozbyć się gniazda szerszeni, które te budowały mu tuż nad oknem. 

Poczciwy Azjata widoczny na filmie postanowił samodzielnie strząsnąć z gzymsu gniazdo szerszeni. W tym celu użył kija od szczotki. Plan był odważny, ambitny i ryzykowny. Został przewidziany na to, że po strząśnięciu gniazda Azjata będzie mógł skryć się za zasuwanym oknem.

 

 

ZOBACZ TEŻ: Zgubili drogę na szczyt. Wśród głazów dokonali przerażającego odkrycia!

 

Problemy zaczęły się w momencie gdy gniazdo poleciało na dół, owady wyroiły się, a Azjata rzeczone zasuwane okno… upuścił na dół. Nie chcemy wiedzieć, co stało się z nim później!

 

Szerszenie to owady z rodziny osowatych, największe spośród nich. Szczególnie groźna jest ich azjatycka odmiana. Szerszenie azjatyckie to bardzo duże i agresywne owady.  Lubią żywić się miodem pozyskiwanym od pszczół i samymi pszczołami. Jeden szerszeń potrafi w ciągu dnia zabić dziesiątki pszczół, więc cała kolonia tych owadów w ciągu roku dokonuje niebotycznych szkód! Poza tym atakują wszystkie inne owady, inne osy, ale też zjadają pyłki i nektary kwiatowe.

 

Dla człowieka uczulonego, ugryzienie szerszenia kończy się w większości przypadków śmiercią. Ale i osoby zdrowe mogą zginąć, jeśli szerszeń zdoła wstrzyknąć odpowiednio dużą dawkę jadu. Dlatego owady te są niezwykle groźne, szczególnie dla dzieci i osób starszych.

 

 Komentarze