Utknęła w mieszkaniu ze zwłokami męża. Dramatyczne kulisy epidemii koronawirusa.

W miasteczku Borghetto Santo Spirito w południowych Włoszech kobieta utknęła w swoim mieszkaniu ze zwłokami męża. 

Mieszkanka Włoch nie może wyjść z mieszkania w którym znajdują się zwłoki jej męża. U mężczyzny wcześniej wykryto obecność koronawirusa.

– Koszmarna sytuacja. Tego się nie da opisać słowami – powiedział burmistrz Borghetto Santo Spirito, Giancarlo Canepa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Z ostatniej chwili: WHO OGŁOSIŁO PANDEMIĘ! ,,Jesteśmy głęboko zaniepokojeni…”

 

Mężczyzna, u którego wcześniej wykryto koronawirusa SARS-CoV-2, zmarł w poniedziałek 9 marca około 2 w nocy. Zgodnie z zaleceniami służby muszą poczekać co najmniej 24 godziny aby usunąć zwłoki z mieszkania. Nie mogą wkroczyć do mieszkania wcześniej ponieważ w pierwszej kolejności muszą przyjść wyniki testów pobranych od zmarłego. One pojawią się dopiero w środę.

 

Według informacji podanych przez CNN, mężczyzna po tym, jak stwierdzono u niego zakażenie koronawirusem, odmówił zabrania go do lokalnego szpitala.

 

W przeciwnym razie nie doszłoby do tak dramatycznej sytuacji. Żona mężczyzny musi przebywać z ciałem zmarłego, bo zgodnie z protokołami bezpieczeństwa, możemy go zabrać dopiero w środę rano – powiedział burmistrz miasta. –

 

Jest zdesperowana, nie wie, co robić i jak się zachować. Nie ma przy niej nikogo, kto mógłby jej pomóc i ją pocieszyć – powiedział jeden z krewnych kobiety.

Nie jest to pierwsza taka sytuacja we Włoszech. Wcześniej z ciałem zmarłego na koronawirusa utknęła inna kobieta poddawana kwarantannie w mieście Neapol.

 

źródło: CNN

fot. freepik

Komentarze