Uwaga! BIEDRONKA wycofa ze sprzedaży TEN popularny produkt!

Uwaga! BIEDRONKA wycofa ze sprzedaży TEN popularny produkt!

Produkt, który kupujemy niemal codziennie, zniknie ze sklepowych półek.

Na skutek działań aktywistów, Biedronka zadeklarowała, że wycofa ze sprzedaży produkt, który powstaje w dyskusyjny sposób.

 

Szczęśliwa kura

W sklepach możemy kupić jajka z różnymi oznaczeniami. 0 – to chów ekologiczny, 1 – jaja z wolnego wybiegu, 2 – z chowu ściółkowego (kury mogą się poruszać w kurniki ale nie wychodzą na zewnątrz) i 3 – chów klatkowy – kury przebywają w zamknięciu, karmione są specjalnymi karmami.

O jajach z chowu ekologicznego mówi się, że pochodzą od szczęśliwych kur. Na drugim biegunie jest chów klatkowy, który jest więzieniem – fabryką, gdzie zwierzęta jedynie „produkują” jaja.

 

Otwarte klatki

Stowarzyszenie Otwarte Klatki jest powstałą w 2012 roku ogólnopolską organizacją zrzeszającą osoby, które chcą zmienić los zwierząt hodowlanych.”. Właśnie ta organizacja ogłosiła na Facebooku:

„Tak! 🐞Do końca 2025 roku Biedronka wycofa WSZYSTKIE jajka klatkowe sprzedawane w skorupkach! Wciąż prowadzimy rozmowy odnośnie produktów własnych Biedronki, których składnikiem są jaja.

Na spotkaniu z Biedronka ustaliliśmy, że sieć całkowicie zrezygnuje ze sprzedaży jaj „trójek””

Zobacz też: Anita LIPNICKA zrobiła TO pierwszy raz!

 

Komunikat Biedronki

I faktycznie na stronie internetowej Jeronimo Martins znajdujemy potwierdzenie tej deklaracji:

„Zobowiązujemy się także, by wycofać z oferty sieci Biedronka świeże jaja pochodzące z chowu klatkowego do końca 2025 r.”

 

To długo?

Pod postem Stowarzyszenia Otwarte Klatki pojawiły się komentarze, że nie ma się z czego cieszyć. Bo to jeszcze całe 6 lat do wycofania jaj z chowu klatkowego ze sprzedaży:

„Naprawdę nie widzę powodu do radości, sześć lat to bardzo, bardzo długo”

„Zbyt długi termin. Już dawno powinny zniknąć ze sklepów j być oficjalnie zakazane w sprzedaży.”

Jedna z osób udzieliła jednak bardzo dobrej rady dla wszystkich aktywistów. Jeśli klienci nie będą kupować takich jaj, to „trójek” nie będzie w sprzedaży:

„Jeśli od dzisiaj żaden Klient nie kupi jajka „trójki” to raczej nie będą czekać do 2025 … Wyobraźcie sobie te półki i magazyny pełne zgniłych jaj 🤢 niech każdy konsument zacznie zmieniać świat od siebie samego to będą się działy same dobre rzeczy i wszystko się wydarzy dużo szybciej ⭐️💪

A jak wygląda życie kury z chowu klatkowego? Zobacz poniżej:

 

fot. media.biedronka.plKomentarze