Uwaga! BIEDRONKA wycofa ze sprzedaży TEN popularny produkt!

Produkt, który kupujemy niemal codziennie, zniknie ze sklepowych półek.

Na skutek działań aktywistów, Biedronka zadeklarowała, że wycofa ze sprzedaży produkt, który powstaje w dyskusyjny sposób.

 

Szczęśliwa kura

W sklepach możemy kupić jajka z różnymi oznaczeniami. 0 – to chów ekologiczny, 1 – jaja z wolnego wybiegu, 2 – z chowu ściółkowego (kury mogą się poruszać w kurniki ale nie wychodzą na zewnątrz) i 3 – chów klatkowy – kury przebywają w zamknięciu, karmione są specjalnymi karmami.

O jajach z chowu ekologicznego mówi się, że pochodzą od szczęśliwych kur. Na drugim biegunie jest chów klatkowy, który jest więzieniem – fabryką, gdzie zwierzęta jedynie „produkują” jaja.

 

Otwarte klatki

Stowarzyszenie Otwarte Klatki jest powstałą w 2012 roku ogólnopolską organizacją zrzeszającą osoby, które chcą zmienić los zwierząt hodowlanych.”. Właśnie ta organizacja ogłosiła na Facebooku:

„Tak! 🐞Do końca 2025 roku Biedronka wycofa WSZYSTKIE jajka klatkowe sprzedawane w skorupkach! Wciąż prowadzimy rozmowy odnośnie produktów własnych Biedronki, których składnikiem są jaja.

Na spotkaniu z Biedronka ustaliliśmy, że sieć całkowicie zrezygnuje ze sprzedaży jaj „trójek””

Zobacz też: Anita LIPNICKA zrobiła TO pierwszy raz!

 

Komunikat Biedronki

I faktycznie na stronie internetowej Jeronimo Martins znajdujemy potwierdzenie tej deklaracji:

„Zobowiązujemy się także, by wycofać z oferty sieci Biedronka świeże jaja pochodzące z chowu klatkowego do końca 2025 r.”

 

To długo?

Pod postem Stowarzyszenia Otwarte Klatki pojawiły się komentarze, że nie ma się z czego cieszyć. Bo to jeszcze całe 6 lat do wycofania jaj z chowu klatkowego ze sprzedaży:

„Naprawdę nie widzę powodu do radości, sześć lat to bardzo, bardzo długo”

„Zbyt długi termin. Już dawno powinny zniknąć ze sklepów j być oficjalnie zakazane w sprzedaży.”

Jedna z osób udzieliła jednak bardzo dobrej rady dla wszystkich aktywistów. Jeśli klienci nie będą kupować takich jaj, to „trójek” nie będzie w sprzedaży:

„Jeśli od dzisiaj żaden Klient nie kupi jajka „trójki” to raczej nie będą czekać do 2025 … Wyobraźcie sobie te półki i magazyny pełne zgniłych jaj 🤢 niech każdy konsument zacznie zmieniać świat od siebie samego to będą się działy same dobre rzeczy i wszystko się wydarzy dużo szybciej ⭐️💪

A jak wygląda życie kury z chowu klatkowego? Zobacz poniżej:

 

fot. media.biedronka.plKomentarze