Uwaga! Do tych buraków dodawano niebezpieczne składniki!

Ta sprawa szokuje! Kupowałeś buraki w słoikach? Uważaj! Wykryto w nich bardzo niebezpieczne składniki!

W partii produktu Buraczki wiórki Lewiatan, 290 g wykryto… szkło, pleśń i martwe szkodniki! Badanie przeprowadzono w związku ze skargą konsumenta.

Państwowa Inspekcja Sanitarna pobrała próbki produktu. W 3 z 4 pobranych próbek wykazano obecność pleśni, w 2 z 4 były zanieczyszczenia biologiczne (martwe, zasuszone szkodniki), a w 1 z 4 próbek znajdowały sie… odłamy szkła!

Produkt: Buraczki wiórki Lewiatan, 290 g

Wyprodukowano dla: Lewiatan Holding S.A. przez P.P.H.U. „Frutico”, Export-Import, Szczepan Stanik, ul. Leśna 11, 98-330 Nowe Gajęcice.

Numer partii: 15.07.2021/B

Data minimalnej trwałości: 15.07.2021

Fot. GIS

O sprawie powiadomiono już państwowego powiatowego inspektora sanitarnego. PPIS w Pajęcznie przeprowadził kontrolę w P.P.H.U „FRUTICO”. Okazało się, że felerny produkt wyprodukowano w liczbie 6400 sztuk.

Cała partia trafiła do Lewiatan Holding. Ruszyła procedura wycofania produktu z obrotu.

Trwa postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Uwaga! Nie spożywajmy wyżej wymienionego produktu!

Warto też wspomnieć o tym, że w wyniku urzędowej kontroli Inspekcji Weterynaryjnej wykryto obecność bakterii Listeria monocytogenes w pięciu badanych próbkach pasztetu pieczonego z dzika.

Główny Inspektorat Sanitarny podkreśla, że spożycie produktu zanieczyszczonego Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Zobacz także: Ta sprawa szokuje! Przygniótł osiemdziesięciolatkę i…

Fot. PixabayKomentarze