UWAGA KLIENCI Banki zapowiedziały przerwy techniczne. Radzimy przygotować gotówkę

Klienci niektórych banków muszą być przygotowani na brak możliwości wypłacenia gotówki z bankomatów oraz płatności kartą. Na najbliższe dni zaplanowane zostały prace serwisowe.

 

Przez weekend przerwę w usługach zapowiedział Deutsche Bank. Wystąpią czasowe ograniczenia w dostępności systemów bankowości elektronicznej i teleserwisu. Według komunikatu w sobotę od godziny 00.00 do 08.00 niedostępne będą systemy db easyNET (klienci indywidualni), powerNET (dla firm) oraz szybkie płatności internetowe. Natomiast w niedzielę od godziny 02.00 do 10.00 niedostępny będzie system db easyNET. W tym czasie nie będzie można skorzystać z szybkich płatności internetowych, wyciągów elektronicznych oraz doładowania telefonów.

 

W podanych terminach mogą występować utrudnienia przy realizacji niektórych transakcji za pomocą kart płatniczych.

 

Również w Banku Pocztowym wystąpi przerwa w obsłudze kart płatniczych, zarówno płatności kartami oraz wypłaty z bankomatów. Utrudnienia wystąpią w poniedziałek w godzinach 02.00-06.00.

 

Klinci Idea Banku również spotkają się z utrudnieniami. Od godziny 22.00 w piątek do godziny 6.00 w sobotę będą trwały prace modernizacyjne w systemie bankowości elektronicznej. Wszelkie zlecone dyspozycje zostaną wykonane po godzinie 06.00.

 

Prace serwisowe zaplanował także Nest Bank. „Uprzejmie informujemy, że w związku z planowanymi pracami modernizacyjnymi od godziny 22.00 w dniu 14.07.2017 r.(piątek)  do godziny 11.00 w dniu 15.07.2017 r. (sobota) mogą wystąpić czasowe utrudnienia w dostępie do serwisu obsługi wniosków.”

 

Utrudnienia nie wydają się być bardzo uciążliwe, ale jednak wystąpią. W razie konieczności lepiej mieć przy sobie gotówkę.

 

kd, źródło: tvn24Komentarze