Uwaga! Mamy aż trzy niedziele handlowe w grudniu!

Grudzień jest tym miesiącem, w którym zdecydowana większość Polaków wydaje najwięcej pieniędzy. Robimy zakupy na święta Bożego Narodzenia, prezenty na Mikołaja i te pod choinkę. No i nie zapominajmy o zbliżającej się zabawie sylwestrowej, na którą też trzeba się odpowiednio przygotować. A to wszystko sprawia, że galerie pękają w szwach. Sprawdź, w które niedziele możesz zaplanować świąteczne zakupy! I jakie niedziele to niedziele handlowe!

 

Ostatnią niedzielą handlową był 24 listopada – zgodnie z przepisami o zakazie handlu. Ale mamy dobrą wiadomość dla miłośników zakupowego szału: w grudniu mamy aż trzy niedziele handlowe! Jakie to konkretne daty?

 

Wszystkie sklepy, a także galerie handlowe będą czynne w niedziele: 15, 22 oraz 29 grudnia! Ta nietypowa sytuacja wynika z przepisów. Prawo dopuszcza handel w dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem (15 grudnia i 22 grudnia) i dodatkowo ostatnia niedziela jest handlowa (29 grudnia).

 

ZOBACZ TEŻ: Donald Tusk ŻARTUJE z TRUMPA! To może skończyć się katastrofą!

 

Ale mamy też złą wiadomość! W przyszłym roku sytuacja niedziel handlowych się diametralnie zmieni! Będziemy mieli tylko siedem niedziel handlowych. Będą to: 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia oraz 20 grudnia. Przypomnijmy, że za łamanie zakazu handlu grozi kara do 100 tysięcy złotych. A w szczególnych przypadkach kara ograniczenia wolności.

 

Źródło: pomorska.plKomentarze