UWAGA! Możesz stracić prace! Anglia podpisała ustawę ws. BREXITU

Królowa podpisała ustawę upoważniającą rząd do Brexitu, Wielka Brytania ma otwarte drzwi! 

Negocjacje w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE mogą zostać rozpoczęte. Brytyjska królowa podpisała ustawę upoważniającą, premier Theresę May, do rozpoczęcia negocjacji w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej – zawiadomił  spiker parlamentu John Bercow.

 

Rząd planuje uruchomić proces Brexitu przed końcem marca. Ustawa upoważniająca May do rozpoczęcia negocjacji w sprawie Brexitu została przyjęta jako projekt do obu izb brytyjskiego parlamentu.

 

Istotna, zwłaszcza dla Polaków, kwestia przyszłości imigrantów zostanie poruszona, jako pierwszy temat, gdy rozpoczną się negocjacje pomiędzy rządem w Londynie a Unią Europejską. Jeśli ustawa wejdzie w życie premier May ma otwartą drogę do formalnego rozpoczęcia Brexitu i dwuletnich negocjacji w tej sprawie.

 

Jest to niezwykle ważne dla polskich imigrantów, ich rodzin oraz polskiego rynku pracy. Trwający półtora miesiąca proces ustawodawczy został zainicjowany w wyniku podjętej w drugiej połowie stycznia decyzji brytyjskiego Sądu Najwyższego, który podtrzymał wyrok Wysokiego Trybunału (High Court) i orzekł, że do rozpoczęcia formalnego procesu opuszczania UE przez kraj niezbędna jest zgoda obu izb parlamentu.

 

źródło:PAP

fot.: pixabay/wikipedia

 

Komentarze