Uwaga na SKAŻONY LEK! Może wywoływać RAKA!

Lek, który ratuje życie dwóm milionom Polaków może wywoływać raka.

W mediach ukazały się niepokojące doniesienia na temat niebezpiecznej substancji jaką zawiera ten lek. Chodzi o tabletki wypisywane osobom chorym na cukrzycę.

 

Według ustaleń „Dziennika Gazety Prawnej” Europejska Agencja Leków ostrzegła MZ o odkryciu na rynku niemieckim i azjatyckim trującego związku chemicznego w metforminie.

 

Skażenie nastąpiło w chińskiej fabryce dostarczającej lek dla całej Europy. Dostała się tam substancja, którą podaje się laboratoryjnym szczurom w celu wywołania u nich raka. 

 

„Otrzymaliśmy ostrzeżenie od Europejskiej Agencji Leków, że w laboratoriach poza Polską zostały potencjalnie wykryte zanieczyszczenia w substancji czynnej metforminie, która jest wykorzystywana do produkcji leków przeciwko cukrzycy „– przekazał wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

 

Podkreślił on jednak, że leku nie wycofano z obrotu, ponieważ nie zagraża on życiu.

„Na ten moment nie zostały wycofane jakiekolwiek leki. Jeśli mamy informacje, aby lek zagrażał życiu i zdrowiu pacjentów, jest on natychmiast wycofywany z obrotu”. – przekonywał Cieszyński 4 listopada.

 

ZOBACZ TEŻ:Jesteś klientem TEGO banku?! Możesz STRACIĆ wszystkie pieniądze z konta!

 

Sprawa jest jednak bardzo poważna, ponieważ jakiekolwiek przypuszczenie, ze lek ten mógłby stanowić zagrożenie dla pacjentów jest niepokojące. Metformina to lek tylko w Polsce ratujący życie aż 1,8 mln cukrzyków i tysięcy kobiet z zespołem policystycznych jajników.

 

ZOBACZ TEŻ:OGROMNA zmiana w ślubach! Od teraz ślub kościelny będzie…

 

„Niepożądaną substancją jest N-nitrozodimetyloamina (NDMA). To toksyczny związek chemiczny. Jest bardzo niebezpieczny dla wątroby. Ma też działanie rakotwórcze. NDMA jest wstrzykiwane szczurom, by przyspieszyć u nich postęp choroby nowotworowej. Jedno z naszych źródeł wskazuje, że normy w przebadanych lekach z metforminą przekroczone zostały kilkukrotnie. Drugie, że kilkunastokrotnie„.– wyjaśnia „Dziennik Gazeta Prawna”.

 

 

Źródło:focus.pl/pixabayKomentarze